Paleistas stambiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys

2011-08-04

Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų institute (VU TMI) paleistas stambiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys – reaktorius, kuriame auginamos šviesos diodų, lazerių gamyboje svarbios medžiagos. Šis renginys – metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės reaktorius.

Reaktorius taps vienu svarbiausių Saulėtekio slėnio technologinių branduolių, kuriame bus kuriamos naujos kartos medžiagos, skirtos saulės energetikai, nanotechnologijai, lazerių bei optoelektronikos technologijoms, CERNO bei kosminėms programoms.

„Reaktoriaus paleidimas yra reikšmingas simbolinis įvykis: mūsų vizija kurti modernią, dinamišką, nebijančią globalios konkurencijos Lietuvą tampa realybe. Vilniaus universitetas yra vienas iš lyderių įgyvendinant šią viziją, kadangi įsisavina šimtus milijonų ES lėšų – aukštųjų technologijų slėnių kūrimui iki 2013 metų yra numatyta apie 2 mlrd. litų. ES paramos panaudojimas yra tai, kuo Lietuvoje galime pagrįstai didžiuotis“, – reaktoriaus paleidimo ceremonijoje kalbėjo Premjeras Andrius Kubilius.

Pirmadienį Ministras Pirmininkas kaip tik vyksta į Briuselį, kur Europos Komisija apdovanos Lietuvą už efektyviai, rezultatyviai ir novatoriškai naudojamas ES lėšas. Lietuva yra vienintelė valstybė, kuri gauna tokį apdovanojimą.
Reaktorius įsigytas iš Europos Sąjungos remiamo infrastruktūros plėtros projekto „Optoelektronikos technologijų plėtra mokslui ir studijoms (OPTOMOS)“, kurį įgyvendino VU TMI, lėšų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...