Klaviatūros raidės daro įtaką žmogaus žodynui

2012-03-15

Du tyrėjai, vienas iš Didžiosios Britanijos, kitas iš JAV, priėjo išvados, kad QWERTY klaviatūros raidžių išsidėstymas skatina naudoti tuos žodžius ir abreviatūras, kurie turi „geriausią emocinį atspalvį“.

Norėdami nustatyti žodžio suvokimo įtaką nuo klavišų išsidėstymo klaviatūroje, Kyle’as Jasminas ir Danielis Casasanto išanalizavo daugiau nei tūkstantį anglų, danų ir ispanų kalbos žodžių.

Jei mintyse padalintume klaviatūrą į dvi dalis, tai kairėje pusėje bus daugiau lotynų abėcėlės raidžių nei dešinėje. Kairė ranka atsako už 15 raidžių, o dešinė – už 11. Kairės rankos pirštai ne tik paspaudžia daugiau klavišų, bet jie renka ir sudėtingesnes raidžių kombinacijas.

Mokslininkai paskaičiavo, jog kiekviena raidė dešinėje pusėje didina teigiamą požiūrį į žodį 4%. Kairėje pusėje esančios raidės veikia priešingai. Beje, kairiarankiams dešinėje esančios raidės taip pat yra pozityvesnės.

Mokslininkai taip pat išanalizavo žodžius, atsiradusius po QWERTY klaviatūros atsiradimo. Čia raidžių išsidėstymo poveikis pastebimas dar labiau. Pavyzdžiui, dažnai internete naudojamo žodžio LOL (abreviatūra iš „laugh out loud“) visos raidės yra dešinėje klaviatūros pusėje. Savanorių apklausa patvirtino gautus rezultatus.


IT bazė

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...