Kaip haliucinogenai veikia mūsų asmenybę

2011-10-04

Viena didelė haliucinogeno psilosibino, pagrindinės „stebuklingųjų grybų“ sudedamosios dalies, dozė pastebimai paskeitė žmogaus asmenybę mažiausiai metams net 60 % tyrimo dalyvių. Teigiama, kad šis poveikis gali būti amžinas.

Liekamasis poveikis buvo aptiktas asmenybės dalyje, žinomoje kaip atvirumas. Į tai įeina laki vaizduotė, estetika, jausmai, abstrakčios mintys ir tolerancija.
Normaliai žmogaus atvirumas yra linkęs mažėti sulig amžiumi.

Tyrimo dalyviai gavo nuo dviejų iki penkių vaistų kursų. Tarp kiekvieno kurso buvo trijų savaičių laikotarpis. Dalyviai buvo įspėti, kad vienos sesijos metu jie gaus ne vidutinę, o didelę vaistų dozę, tačiau jie nežinojo kada tai nutiks.

Kiekvienos sesijos metu buvo tiriami vidiniai dalyvių išgyvenimai. Asmenybės pokyčiai buvo tiriami praėjus 14 mėnesių po paskutinės dozės. Tyrėjai teigia, kad asmenybės pokyčiai išliko net ir po tiek daug laiko.

Tyrime dalyvavę dalyviai stipriai suaktyvėjo dvasiškai – jie pradėjo dalyvauti religinėse apeigose, melstis ir medituoti. Daugiau nei pusė įgijo bakalauro laipsnį. Tyrimas su nelegaliu haliucinogenu buvo kruopščiai stebėtas, o jame norėję dalyvauti savanoriai turėjo būti psichiškai sveiki.

Tyrėjai įspėja, kad kai kuriems tyrimo dalyviams išsivystė stipri baimė ar priklausomybė vaistams, tačiau nei vienam nepasireiškė rimtesni sveikatos sutrikimai. Teigiama, kad besaikis haliucinogeno vartojimas gali privesti prie agresyvumo.

Tyrėjai teigia, kad psilosibinas gali būti naudojamas terapijų metu. Jie žada ištirti, ar šis haliucinogenas gali padėti vėžiu sergantiems pacientams atsikratyti juos kamuojančios depresijos.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...