Kieno procesoriai geresni? AMD prieš Intel

2011-08-04

Intel susidūrus su P67/H67 mikroschemų rinkinių problemomis, galimi pirkėjai susidomėjo ką gi netolimoje ateityje galėtų pasiūlyti varžovas AMD, todėl pastaroji netruko išplatinti Hudson-D3 lusto prezentacinių skaidrių, kuriose stengiamasi įrodyti jo pranašumą prieš intel analogą.

Priminsime, jog dalis pagrindinių plokščių, turinčių Intel P67/H67 mikroschemų rinkinius, susiduria su SATA sąsajos defektais. Pasak Intel, ne visos jų spėtos parduoti 6-os serijos pagrindinės turi šią problemą, o jei defektas ir yra, tai SATA jungties spartos problemos gali pasirodyti tik po tam tikro laiko. Pačios Intel teigimu, SATA jungties sparta per 3 metus turėtų nukristi tik ~5%, tačiau jau net dabar maža dalis pirkėjų pradeda skųstis SATA spartos šlubavimu.

Reaguodama į pirkėjų skundus viena iš pagrindinių plokščių gamybos lyderių Gigabyte išleido nemokamą programinę įrangą, skirtą Intel P67/H67 mikroschemų rinkinių savininkams, norintiems sužinoti ar jų turima pagrindinė plokštė turi SATA sąsajos defektą. Visų gamintojų P67 ir H67 plokštėms tinkanti programinė įranga tikrina ar kietoji laikmena yra prijungta prie defektą turinčios SATA jungties ir ar išvis šis defektas egzistuoja.

Nemokamą Gigabyte SATA interfeiso tikrinimo programėlę galima parsisiųsti iš čia.

Žinoma, tokia situacija nepraslydo pro pagrindinio Intel konkurento mikroschemų srityje – AMD akis. AMD suskubo rinkai pristatyti dar tik būsimos platformos technines charakteristikas. Iš jų matyti, jog AMD Hudson-D3 dirbs išvien su Liano APUs. Toks derinys su vidutinės klasės Liano APUs priklausys Lynx platformai, kuri bus tiesioginė Intel Sandy Bridge varžovė.

AMD išlaukė tinkamo momento ir būtent dabar, Intel turint problemų su mikroschemų rinkinių gamyba, nusprendė dar šiek tiek įnešti sumaišties, išplatindama skaidres, kuriose lyginamos P67 ir Hudson-D3 turimos savybės.

Skirtingai nei P67, Hudson-D3 turės nepriklausomą procesoriaus dažnio magistralę, gamyklines 4x USB 3.0 jungtis, PCI 33 MHz išplėtimo jungčių palaikymą bei integruotą SD valdiklį, skirtą išorinėms atminties kortelėms. Formaliai pranašumą AMD gaminys įgyja ir SATA 6 Gbps jungčių srityje, kurių skaičius siekia 6, o Intel P67 turi tik 2. Tiesa, Hudson-D3 nuo P67 tam tikrose srityse kiek atsilieka, tačiau jų tik dvi: AMD mikroschemų rinkinys neturės Gigabit Ethernet kontrolerio ir RAID 5 palaikymo.

Žinoma, kol kas tai tik prognozės ir pažadai, argumentuojant kodėl AMD lustas lenks Intel analogą – kaip su juo bus realybėje kol kas niekas nežino. AMD Lynx platforma turėtų pasirodyti gegužės mėnesį, būtent tada numatomas ir Sandy Bridge restartas. Štai tuomet ir paaiškės visi „taškai ant i“

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...