„Google“ planšetinis kompiuteris kainuos 520 litų

2012-03-08

Bendrovė „Google“ šiemet ruošiasi pateikti rinkai nebrangų firminį planšetinį kompiuterį su 4 branduolių procesoriumi, kuris turėtų pakeisti jėgų pusiausvyrą planšečių rinkoje, teigia informuoti šaltiniai.

Šį planšetinį kompiuterį „Google“ ruošia kartu su bendrove „Asustek“ („Asus“), remdamasis šaltiniais kompiuterių komponentų pramonėje skelbia tinklalapis „Androidandme.com“. Jo redaktorius Tayloras Wimberly praneša informaciją apie būsimąjį „Google“ planšetinį kompiuterį gavęs iš informuotų šaltinių neseniai pasibaigusioje parodoje „Mobile World Congress 2012“. T. Wimberly teigimu, kadangi ankstesnė informacija, gauta iš tų pačių šaltinių, ne kartą pasitvirtino, jis šią informaciją laikąs patikima.

Taigi, pasak „Androidandme.com“ šaltinių, „Google“ planšetę gamins Taivano bendrovė „Asustek“. Ji su „Google“ bendradarbiaus pagal tą patį principą, kaip ir firminius „Google“ telefonus gaminusios „Samsung“ ir HTC. Kita svarbi žinia – tai, kad šiame planšetiniame kompiuteryje bus naudojamas 4 branduolių procesorius „Nvidia Tegra 3“.

Pranešama, kad „Google“ planšetinis kompiuteris turės 7 colių (17,5 cm) įstrižainės ekraną ir naudos operacinę sistemą „Android 4.x Ice Cream Sandwich“. Šaltinių teigimu, šis mobilusis įrenginys visiškai atlieps „Google“ koncepciją „Google Experience“, pagal kurią nešiojamųjų įrenginių vartotojai naudotųsi „Android“ platformos pranašumais be jokių tarpinių ar papildomų mobiliojo ryšio operatorių ar įrenginių gamintojų įdiegtų programinių priedų bei funkcijų.

T. Wimberly teigimu, „Google“ savo naująjį verslo partnerį pasirinko po to, kai „Asustek“ pernai „Mobile World Congress 2011“ parodoje pristatė savo planšetę „MeMo“ su 4 branduolių procesoriumi. Ji kainavo 249 JAV dolerius. Ši naujovė „Google“ vadovams padarė tokį įspūdį, kad vėliau buvo pradėtos derybos su „Asustek“ dėl firminio „Google“ planšetinio kompiuterio gamybos. Tačiau „Google“ iškėlė vieną sąlygą: mažmeninė šios planšetės kaina negali viršyti 199 JAV dolerių (maždaug 520 litų).

Manoma, kad tokia užduotis yra įveikiama. Antai JAV knygynų tinklas „Barnes & Noble“ savo 7 colių planšetinį kompiuterį pardavinėja už 199 dolerius, nors pradinė jo kaina siekė 250 dolerių. Pasak T. Wimberly, jei kainą pavyko sumažinti „Barnes & Noble“, tai tą sugebės padaryti ir „Asustek“. Esą „Google“ ir „Asustek“ jau susitarė sumažinti būsimojoje planšetėje naudojamos vidinės atminties kiekį ir kompensuoti tai prieiga prie naujos „Google“ duomenų laikymo „debesyje“ paslaugos.

„Google“ siekis pateikti rinkai nebrangų ir techniškai pažangų planšetinį kompiuterį gali rimtai atsiliepti pasaulinei šių įrenginių rinkai, kurioje kol kas viešpatauja bendrovė „Apple“. Tai patvirtina ir „Google“ mobiliųjų įrenginių verslo vadovo Andy Rubino, pareiškusio, kad bendrovė siekia laimėti planšetinių kompiuterių lenktynes, žodžiai. „2012-aisiais mes padvigubinsime savo pastangas. Galite neabejoti, kad šioje srityje mes tapsime nugalėtojais“, – pareiškė jis interviu leidiniui „The Verge“.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...