Ar belaidis elektros tiekimas pavojingas gyvybei?

2011-10-03

Teigiama, kad belaidė elektra pakankamai saugi. 1899 metais serbų inžinierius Nikola Tesla Kolorado Springse sukūrė 43 metrų aukščio, 12 milijonų voltų įtampos elektros ritę ir sugebėjo perduoti elektrą be jokių laidų 40 kilometrų atstumu. Nuo įtampos įsižiebė net 200 lempučių. Po to, kai Tesla išjungė svirtį, nuo ritės nuvilnijo žaibo blyksniai, tačiau niekas nebuvo sužeistas.

Teslos eksperimentas parodė, kad perduoti elektrą galima per pačią planetą: laidai nėra būtini. Jis taip pat eksperimentavo ir su elektromagnetine indukcija, kuri buvo atrasta prieš 70 metų. Elektromagnetinės indukcijos pagalba elektros srovę galima perduoti iš vienos ritės į kitą. Kol energija yra ore, ji iš elektros energijos virsta magnetiniu lauku.

2006 metais Masačiusetso Technologijos Instituto profesorius Marinas Soljacicius sugebėjo peduoti elektros srovę per visą kambarį į 60 vatų elektros lemputę. Soljacicius taip pat naudojo elektromagnetinę indukciją, tačiau energiją siunčianti ir gaunanti ritės veikė vienodu dažiu ir sudarė rezonansą. Tokiu būdu energija sugebėjo apeiti kliūtis, įskaitant ir žmones. Toks elektros energijos perdavimas yra daug naudingesnis nei Teslos eksperimento metu, taip pat ir saugesnis.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...