Baltarusiški „iPad žudikai“ – kiniška piguva su vietinės gamybos lipdukais

2012-04-27

Baltarusijos valstybinė įmonė „Horizont“ Baltarusijoje vykstančioje parodoje „TIBO-2012“ pademonstravo planšetinius kompiuterius su baltarusiams pasididžiavimą keliančiu prekės ženklu, rašo newsru.com.

Visuomenei parodyti trys kompiuterių modeliai su „Android“ operacinės sistemos 2.2 ir 2.3 versijomis, operacine atmintimi nuo 256 iki 512 MB, 1080 x 600 ir 1024 x 600 taškų raiškos ekranais, nuo 800 iki 1 GHz spartos procesoriais, kameromis nuo 0,3 iki 1,3 MP ir prisijungimo prie interneto belaidžiu ryšiu galimybe. Kol kas šių gaminių kainos ir pasirodymo parduotuvių lentynose terminai neskelbiami.

Įdomu tai, kad šie kompiuteriai buvo demonstruojami tik uždaroje vitrinoje, niekas negalėjo jų nei pačiupinėti, nei išbandyti. O štai smalsesni parodos lankytojai visų trijų planšetinių kompiuterių modelių paieškojo internetu ir buvo apstulbinti to, ką aptiko: paaiškėjo, kad tai – standartiniai kiniški gaminiai, ant kurių savo pavadinimus gali klijuotis visi, kas nori (ir kam geras vardas nėra įtrauktas į svarbių dalykų sąrašą).

Paieškos rezultatas – nebe pirmos jaunystės bevardžiai modeliai iš Kinijos, parduodami ne brangiau nei po 180 JAV dolerių, įskaitant pristatymo paslaugas. Įvairiose interneto parduotuvėse jų galima aptikti su „Superpad“, „FlyTouch-3“ ir kitais niekada negirdėtais pavadinimais. Baltarusija atsiduoda tik ant korpuso esantis lipdukas „Horizont“. Baltarusijos valstybinės įmonės, dar sovietiniais laikais garsėjusios savo gaminamais televizoriais, inžinieriai nepasivargino netgi pakeisti kiniškų modelių pavadinimus.

Kaip rašo Baltarusijos tinklaraštininkai, lipdukai yra aiškiai nulupti nuo vietinių televizorių, o visa kita- pigių gaminių rinkose gerai žinomi kiniški produktai.

Kino gamintojams pavadinimo užklijavimas ant planšetinio kompiuterio ar bet kurio kito gaminio didelių sunkumų nekelia – tai yra standartinė operacija, siūloma užsakant ne mažiau nei 1000 gaminio vienetų. O pirkėjams galima sekti pasakas, kad tai yra tikra vietinė produkcija, į kurią gamintojai investavo begales finansinių išteklių, laiko ir pastangų ir kuria siekiama konkuruoti su „iPad“.

Įmonė „Horizont“, kaip ir visos valstybinės bendrovės Baltarusijoje, reguliariai gauna vyriausybės ir paties prezidento nurodymus importinius gaminius keisti vietinės gamybos produkcija, o savo ataskaitose pateikia, kad užduotis vykdyti sekasi puikiai. Tiesa, pagrindinis tokių įmonių pasiekimas – jų sugebėjimas apsisaugoti nuo pastangų mažinti personalą ir išsaugoti socialinę bazę (nuostolingus vaikų darželius, pionierių stovyklas, sanatorijas ir sporto kompleksus), o tai, kad pagrindinis darbas tokiose įmonėse – klijuoti baltarusiškas etiketes ant kiniškų produktų – nieko per daug nejaudina.

Teisingumo dėlei reikia paminėti, kad panašiu būdu buvo pagamintas ir pirmasis „lietuviškas“ planšetinis kompiuteris „TB01“.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...