Mokslininkai pasiekė naują pasaulinį duomenų perdavimo rekordą

2011-12-15

186 gigabitai per sekundę: fizikai pakėlė tinklo technologijų kartelę, taip žengdami į naują greitaeigio tinklo technologijų amžių. „SuperComputing 2011 (SC11)“ konferencijoje Sietle, lapkričio viduryje, tarptautinė komanda perdavinėjo informaciją į skirtingas pasaulio vietas 186 gigabitų (Gbps) per sekundę greičiu. Šis greitis atitinka dviejų milijonų gigabaitų perkėlimui per dieną, o tai yra pakankamas greitis perkelti beveik 100 000 pilnų Blu-ray diskų per dieną.

Projekte dalyvavo pasaulio didelės energijos fizikų komandos, kompiuterių mokslo atstovai ir tinklo inžinieriai jiems padėjo įvairūs specialistai iš: Kalifornijos technologijos instituto (Caltech), Victoria universiteto, Mičigano universiteto, Europos branduolinių tyrimų centro (CERN), Floridos tarptautino universiteto. Pasak tyrėjų, šios srities pasiekimai padės pasiekti naujas didelės informacijos perdavimo galimybes. Šios naujos galimybės yra labai svarbios naujos kartos tinklo technologijoms – palaikančioms 40 ir 100 Gbps greitį – kurios jau bus pasiekiamos per keletą ateinančių metų.

Didelis duomenų perdavimo greitis yra svarbus disponuojant milžinišku informacijos srautu. Šia technologine pažanga ypatingai susidomėjo CERN, valdanti neįsivaizduojamą kiekį informacijos. Pritaikius šią technologiją tyrimų centras galėtų apdoroti daugiau ir efektyviau didžiojo dalelių greitintuvo (LHC) – kuris, kaip tikisi fizikai, padės jiems atrasti naujas daleles ir suteiks geresnį supratimą apie dalelių prigimtį, kosmosą ir laiką bei padės išspręsti didžiausias visatos paslaptis – informacijos. CERN centre daugiau negu 100 petabaitų (daugiau negu 4 milijonai Blu-ray diskų) informacijos buvo perkelta, padalinta ir išanalizuota naudojant globalius kontrolės valdymo punktus, susidedančius iš 300 kompiuterių ir saugojimo bazių esančių laboratorijose arba universitetuose visame pasaulyje. Tačiau, tikimasi, kad duomenų kiekis pakils tūkstanteriopai, kai fizikai padidins greitintuvo pajėgumą ir energiją.

„Suburti kartu visus „šviesiausius protus“ ir leisti jiems dirbti su visatos paslaptimis, toks yra mūsų pagrindinis tikslas. Jį galime pasiekti leisdami mokslininkams su LHC informacija dirbi bet kur ir bet kada“, – kalbėjo David Foster, CERN IT departamento vadas. „100 Gbps demonstracija SC11 konferencijoje pakėlė tinklo technologijų kartelę, parodydama, kad dalelių fizikos duomenų perdavimas petaskalėje, per keleto valandų tarpą, yra įmanomas.“, – kalbėjo Randall Sobie, projekto mokslininkas, atstovaujantis Kanados dalelių fizikos institutą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...