Kinect kameros užfiksuoja autizmo simptomus

2012-05-09

Automatinė sistema, stebinti vaikus, gali pastebėti ženklus išduodančius autizmą, dėl šios priežasties diagnozė gali būti nustatyta anksčiau nei įprasta. Shirley G. Moore laboratorijos mokykloje triukšmo lygis kyla. Vaikai esantys klasėje šūkauja, žaidžia su žaislais ir t.t. Tuo tarpu klasės kampuose 5 Kinect judėjimo davikliai stebi ir fiksuoja kiekvieną jų judesį.

,,Minnesota’s Institute of Child Development” įsikūrusi Mineapolyje taip sukūrė šias kameras, kad jos stebėtų elgesio sutrikimų ženklus. Šis įrenginys suformuotas iš ,,Microsoft” žaidimų daviklio sukombinuoto su kompiuterinio stebėjimo algoritmais taip, kad aptiktų netaisyklingus judesius, kurių pagalba būtų galima automatiškai nustatyti ankstyvąją autizmo diagnozę.

Jaunam vaikui diagnozuoti autizmą – sudėtinga, tačiau kuo anksčiau vaikas gali pradėti kalbos terapiją ir gauti pagalbos mokantis socialinių ir bendravimų įgūdžių, tuo geriau. Daug skirtingų simptomų gali reikšti autizmą, tačiau jie yra vos pastebimi. Dažniausiai reikia patyrusio gydytojo, kuris galėtų pastebėti šiuos ženklus analizuodamas vaizdo medžiagą, kurioje žaidžia vaikas, o tai brangus ir laiko reikalaujantis procesas.

Mokslininkai Guillermo Sapiro, Nikolaos Papanikolopoulos ir jų kolegos darželyje prie monitorių prijungė 5 jautrias Kinect kameras, kurios stebės 10 vaikų grupes (nuo 3 iki 5 metų amžiaus), kad išsiaiškintų, ar kompiuteris gali šį procesą atlikti automatiškai.

Kameros atpažįsta ir seka vaikus pagal jų formą ir drabužių spalvą. Informacija yra pateikiama trims kompiuteriams, kurių programinė įranga registruoja kiekvieno vaiko aktyvumo lygį, įskaitant tai, kaip juda kiekviena vaiko galūnė. Šie duomenys yra lyginami su visų vaikų duomenimis. Sistema išskiria tuos vaikus, kurie yra hyperaktyvūs arba neįprastai ramūs – tai galimi autizmo ženklai. Medicinos personalas tada gali nuspręsti ar diagnozei nustatyti reikalingas išskirtinis specialisto dėmesys.

Šio įrenginio tikslas ne atsisakyti diagnozių, o tiesiog padaryti jas prieinamas visiems. Tuo pačiu būdu padėti mokytojams nustatyti vaikus, kuriems reikia pagalbos. Norint padėti žmonėms sergantiems autizmu, ankstyvoji diagnozė yra labai svarbi. Kol ši technologija turi potencialo užfiksuoti kai kuriuos autizmo ženklus, dar yra daug
faktorių, kuriuos ji praleidžia, pavyzdžiui kalbėjimo vėlavimas ir ribotas akių kontaktas.

Šia technologija yra bandoma pasiekti labai sudėtingą ir tikslią analizę automatiškai, kurią sugeba atlikti tik psichiatras.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...