Skraidantys 3D „akys“- robotai

2012-05-09

„Akys“- robotai – nepilotuojami skraidantys aparatai, tai lyg maži sraigtasparniai su apytiksliai dviejų metrų ilgio sparnais. Jie ant abiejų neįprastos struktūros sparnų turi po propelerį, kuris leidžia atlikti tikslius ir greitus manevrus ore.

Operacijos metu jų kameros ir davikliai užfiksuoja reikalingus vaizdus ir informaciją persiunčia į valdymo centrą. Kuriame regione žmonės yra labiausiai sužeisti? Koks geriausias būdas išskirti konkuruojančias gaujas? Šių skraidančių aparatų surinkta informacija, asmenims atsakingiems už įvairias operacijas padeda greičiau priimti sprendimus. Robotai, yra užprogramuoti taip, kad iš įvykio vietos pasišalintų savarankiškai, o svarbiausia, kad nesusidurtų tarpusavyje ir neužkliūtų už kitų kliūčių.

Šių aparatų daviklis suformuotas ir išplėtotas „Fraunhofer Mikroelektronikos Grandinių ir Sistemų Institute“ Duisburge (Vokietija) ir remiasi anti-susidūrimo (angl. anti-collision) technologija. Daviklis gali labai efektyviai matuoti trijų dimensijų nuotolius. Kaip nespalvotoje kameroje, kiekvienam daviklio vaizdo elementui (angl. pixel) yra priskiriama pilka vertė ir atstumo vertė. Tai leidžia šiems skraidantiems aparatams nustatyti ir palyginti savo poziciją su kitais aplinkiniais objektais.

Daviklis turi didesnę raišką nei radaras

Šie atstumo davikliai palyginus su radarais turi svarbių privalumų. Davikliai turi žymiai didesnę raišką. Radaro vaizdas, šiomis darbinėmis, artimo atstumo sąlygomis, būtų labai prastas ir neaiškus. Tuo tarpu šie skraidantys robotai geba atpažinti net smulkius objektus iki 7,5 metro atstumu. Be to, užfiksuota informacija yra siunčiama įspūdinga sparta: 12 nuotraukų per sekundę.

Net jeigu šie skraidantys robotai susiduria su šviesa, pavyzdžiui: skrenda saulės linkme, daviklis vis tiek fiksuoja tikslius vaizdus. Jis funkcionuoja išskirdamas trumpus impulsus, kurie atsispindi nuo objektų ir grįžta atgal į daviklį. Norint apsisaugoti nuo pernelyg ryškios šviesos, kuri galėtų sugadinti signalą, elektroninis užraktas atsidaro tik kelioms nanosekundėms. Be to, daviklis taip pat fiksuoja diferencialinius išmatavimus, kai pirmas vaizdas yra padaromas tik su supančia šviesa, o antrame kadre dar pridedami trumpi šviesos impulsai. Skirtumas tarp dviejų vaizdų padeda nustatyti tinkamą išėjimo signalą, ir visa tai vyksta realiu laiku.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...