Kūno kostiumas greitai leis paralyžuotiems žmonėms vaikščioti

2011-10-07

Mokslininkai kuria „kūno kostiumo“ sistemą, kuri sujungtų žmogaus smegenis ir inžinerines technologijas. Nors tai skamba kaip fantastika, toks įrenginys leistų paralyžuotiems žmonėms vėl pradėti vaikščioti.

Trečiadienį buvo pademonstruota, kaip ši sistema sąveikauja su beždžionių smegenimis.
Inžinieriai kuria išorinio skeleto sistemą, kuri galės būti valdoma vien smegenų siunčiamais signalais. Tokį kostiumą tikimasi pristatyti 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atidarymo dieną.

Paskutinysis eksperimentas parodė, kad elektriniais signalais beždžionių smegenys gali kontaktuoti su kompiuteriniais įrenginiais, bei šių įrenginių pagalba jausti liečiamų daiktų ypatybes.

Žmogui su nugaros smegenų pažeidimais, tokia elektrinių signalų siunčiama informacija ne tik padėtų atgauti pojūčius, tačiau taip pat padėtų išvengti pavojų: pavyzdžiui, apeiti slidžius paviršius.

Šis atradimas gali padėti žmogui atgauti kūno, esančio žemiau kaklo, kontrolę.
Nors informacija, pasiekusi beždžionių smegenis nebuvo labai detali, mokslininkų teigimu šis eksperimentas yra daug žadantis, nes tai parodo, kad smegenis sujungti su kompiuteriniais prietaisais yra įmanoma.

Teigiama, kad mokslininkai nori šia sistema leisti žmogui jausti daiktų paviršiaus struktūrą, vietą, temperatūrą, pavyzdžiui, rankai siekiant kavos puodelį. Atliktas didelis žingsnis, tačiau teigiama, kad laukia dar daug darbo.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...