Pagaminta naujos kartos grafeno mikroschema

2011-10-11

Ploniausia, stipriausia ir laidžiausia medžiaga Žemėje, kuri buvo atrasta 2004 metais, medžiagų moksle gali sukelti revoliuciją.

Mokslininkų komanda pademonstravo, kaip ateityje grafenas gali būti panaudojamas elektronikoje.

Sudėję du grafeno sluoksnius su kita dvimate medžiaga – boro nitratu – komanda sukūrė keturių sluoksnių struktūrą, kuri ateityje gali pakeisti dabar naudojamas silicio mikroschemas.

Dėl to, kad grafenas buvo padengtas boro nitratu, tyrėjai galėjo stebėti, kaip ši medžiaga elgiasi visiškai neveikiama aplinkos. Dėl neigiamo aplinkos poveikio pašalinimo grafeno elektroninės sąvybės galėjo būti išnaudotos visu potencialu.

Du boro nitrato sluoksniai yra naudojami ne tik atskirti du grafeno sluoksnius, bet ir ištirti, kaip elgiasi grafenas, kai jis yra visiškai izoliuotas kita medžiaga.

Technologiškai svarbu yra tai, kad boro nitratu izoliuotas grafenas galės būti panaudojamas ateities elektronikoje. Tikimasi, kad šis eksmerimentas greitai bus atliktas ir didesniu mastu.

Grafenas yra nauja dvimatė medžiaga, kurioje anglies atomai yra išsidėstę šešiakampiame tinklelyje ploname sluoksnyje.
Šios medžiagos savybės gali leisti sukurti lanksčius telefonus su liečiamu ekranu, kompiuterius, lengvesnius orlaivius, lapo storio HD televizorius ir ypač greitą internetą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...