Magnetinės audros aukos pradėjo plūsti į ligonines

2012-03-08

Šiemet kovo 8-toji siejama ne tik su Tarptautine moters diena, bet ir su galinga, pavojinga sveikatai magnetine audra. Kaip DELFI pasakojo Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėjas dr. Mykolas Biliukas, pacientai į ligoninę pradėjo plūsti jau prieš 3-4 dienas, o ketvirtadienį laukiama didžiausio piko.

Magnetinė audra ir Mėnulio pilnatis – pavojingiausias derinys

„Keletą dienų prie magnetinę audrą padaugėja širdies priepuolių skaičius, labai padaugėja pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Regis, žmonės jau buvo sureguliavę savo kraujo spaudimą, vaistai buvo puikiai nutaikyti, žmogus gyvenimo įprastai, neturėjo jokių stresų, vaistus gėrė tvarkingai, žodžiu, nerandame jokių žemiškų priežasčių, kodėl sutriko jų sveikata. Tokiais atvejais, kaip taisyklė, artėja magnetinė audra. Diena, kuomet vyksta audra, yra pikinė, tačiau žmonės ją jaučia, kaip minėjau, jau prieš kelias dienas. Žmogaus sveikatą veikia, kai magnetinės bangos stiprumas viršija 50 Volfo skaičių per sekundę. Mažesnis magnetinės laukas poveikio žmonių sveikatai praktiškai neturi“, – pasakojo medikas.

Anot pašnekovo, per pastarąsias kelias dienas jo skyrius visiškai užsipildė, todėl ligonius tenka guldyti ir kituose skyriuose. Vis dėlto ligoninė pasiruošė dar vienam ligonių srautui.

„Mes specialiai paruošėme vietų ir laukiame. Esu tikras, kad iki vakaro jos visos užsipildys. Turėtų plūstelėti ligoniai su rimtesnėmis patologijomis. Manau, lygiai taip pat padaugėja ligonių neurologiniuose skyriuose, kur žmonės gydomi dėl insultų. Juolab kad šiandien ypatinga diena, nes magnetinė audra sutapo su Mėnulio pilnatimi. Mėnulio fazės turi įtakos žmogaus psichinėms ir neurologinėms funkcijoms, o jų centras – smegenyse. Kai sutrinka nervų sistema, aišku, tuomet kenčia širdies ir kraujagyslių sistema“, – aiškino M. Biliukas.

Mediko teigimu, po magnetinės audros jos sveikatos sutrikimai praeina labai greitai – jau kitą dieną žmogui reikalingų vaistų kiekis mažėja dvigubai.

Planuoti gyvenimą pagal magnetinių audrų prognozę verta ir sveikiesiems

Pašnekovas įsitikinęs, kad informaciją apie būsimas magnetines audras būtina skelbti viešai. „Dabar prognozėse skelbiami neesminiai dalykai, kurie neturi jokios įtakos žmogaus sveikatai – vėjo kryptis, saulėtumas, saulės radiacija, kuri žiemą visai neaktuali, o apie reiškinius, kurie turi didžiulės įtakos žmogaus sveikatai, nepranešama“, – svarstė medikas.

Anot M. Biliuko, lėtinių ligų turintiems žmonėms jau keletą dienų prieš audrą reikia gerti papildomų kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių situacijų, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikas prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.

„Šiomis dienomis labai svarbu gerai išsimiegoti. Jau nuo neišsimiegojimo organizmas jaučia stresą, o jei dar ir magnetinė audra, gali baigtis blogai“, – įspėjo orų poveikį žmonių sveikatai tyrinėjantis medikas.

Magnetinė audra visiškai nurims tik penktadienį

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos mokslininkas Algirdas Kazlauskas yra sakęs DELFI, kad Saulė artėja prie savo aktyvumo maksimumo, todėl ir audros šiemet kils dažniau. Saulė suaktyvėja kas 11 metų.

Žemėje stipriausios magnetinės audros būna apie magnetinius polius. Taigi šiauriau gyvenantys žmonės magnetinių audrų yra veikiami labiau nei pietiečiai. Tuo tarpu ryšio priemonių sutrikdymas gali paliesti visą Žemę – mat per komunikacijos priemones šiandien vieni su kitais esame tampriai susiję. Magnetinės audros ypač pavojingos laidiniams ir mobiliems telefonams, radijo ryšiui. Amerikoje stipri magnetinė audra yra sutrikdžiusi netgi elektros tiekimą tūkstančiams gyventojų – elektromagnetinio lauko svyravimai sudegino saugiklius.

Pasak A. Kazlausko, pastaruosius šešerius metus Saulės aktyvumo atžvilgiu buvo labai ramus periodas – pasitaikė tik viena kita magnetinė audra. Tačiau Saulei aktyvėjant, panašių audrų sulauksime bent kartą per mėnesį. Paprastai jos trunka nuo kelių valandų iki kelių parų.

Pastaroji magnetinė audra truks iki ketvirtadienio vakaro, tuomet kiek sumažės, tačiau galutinai nurims tik penktadienį.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...