Parodos CES' 2012 burtažodis – ultrabook

2012-01-12

Panašu, kad šiuo metu Las Vegase vykstančioje didžiausioje vartotojams skirtos elektronikos parodoje „CES’ 2012“ (Consumer Electronics Show) karščiausios naujovės yra „ultrabook“ formato nešiojamieji kompiuteriai, kuriuos galima būtų pavadinti „MacBook Air“ su „Windows“ operacine sistema ir už prieinamą kainą.

Šio formato nešiojamuosius kompiuterius parodoje vartotojams pristatė nemažai bendrovių: „Samsung“ atnaujino savo prašmatniausią 9 seriją ir pristatė naują 5 seriją, „Lenovo“ pademonstravo du naujus spalvingus „IdeaPad“ kompiuterius, HP išsiskyrė su savo „HP Envy 14 Spectre“ kompiuteriu. Neatsiliko ir „Dell“, pristatę naują XPS serijos „ultrabook“ kompiuterį.

„Intel“ atstovų teigimu, sprendžiant pagal procesorių užsakymus, šiais metais turėtume išvysti apie 60 naujų „ultrabook“ formato nešiojamųjų kompiuterių modelių.

Tiesa, tinklalapio Cnet.com ekspertai rekomenduoja neskubėti šių kompiuterių pirkti jau dabar dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – netrukus bus išleisti naujos „Ivy Bridge“ technologijos „Intel“ procesoriai. Jie bus ne tik greitesni – kompiuteriuose su šiais procesoriais galės būti montuojami itin didelės spartos universalūs „Thunderbolt“ prievadai, be to, naujuose gaminiuose bus gerokai patobulintas integruotas grafikos apdorojimo procesorius. Tiesa, tokių naujesnių procesorių teks laukti iki balandžio ar gegužės.

Antroji priežastis – „Windows 8“ operacinės sistemos pasirodymas. Šios sistemos taip pat tikimasi sulaukti 2012 metais, ji vartotojams turėtų pasiūlyti geresnes valdymo prisilietimu galimybes, visiškai pasikeis operacinės sistemos sąsaja.

Kita vertus, vos pasirodžius tobulesniems „ultrabook“ kompiuteriams turėtų gerokai sumažėti dabar pristatomų kompiuterių kainos, taigi, jei svarstote apie naujo kompiuterio įsigijimą, bet ir dabartinis jus kol kas tenkina, palūkėkite iki pavasario pabaigos ir sutaupysite nemažai pinigų.

Antroji didelė produktų grupė, parodoje CES traukusi daugumos lankytojų akis, yra naujausi televizorių modeliai. Tiesa, fotografijose dauguma jų atrodo tarpusavy panašūs. Skirtumai išryškėja tik pažiūrėjus į juos savomis akimis.

Geriausias „Sony“ pristatytas televizorius buvo HX850 – jį bendrovė vadina savo flagmanu. Labiausiai televizorius išsiskiria juodos spalvos atkūrimu, bet pamalonina ir kitomis savybėmis: jį galima prijungti prie belaidžio tinklo be jokių papildomų priemonių, televizorius tinkamas trimačių vaizdų peržiūrai.

„Sony“ pristatė ir „Crystal LED“ televizorius, kurie iš esmės yra panašūs į OLED televizorius, tik diodai gaminami iš neorganinių medžiagų.

LG lankytojus nustebino 55EM9600 televizoriumi – 55 colių įstrižainės milžinu, kurio kraštelis yra beveik nematomas, vos 1 mm storio. Tai yra „išmanusis“ televizorius su prisijungimo prie socialinių tinklų ir internetinių vaizdo portalų galimybe, įmontuotu mikrofonu ir pasyvia trimačio vaizdo atgaminimo galimybe.

Savo atsakymą šiems gamintojams pateikė ir „Samsung“ – UNES8000 ir UNES7500 LED televizorius bei plazminius PNE8000 televizorių modelius. Aštuntosios serijos televizoriai išsiskiria tuo, kad juose sumontuoti 1 GHz dažnio procesoriai, leidžiantys vienu metu naudotis keliomis televizoriaus funkcijomis – panašiai, kaip planšetiniai kompiuteriai.

Tuo tarpu „Sharp“ nusprendė, kad 55 coliai – per mažai ir pristatė 80 colių įstrižainės 3D televizorius (trimatė televizija šioje parodoje vis dar yra viena iš labiausiai „stumiamų“ televizijos savybių).

Įdomią naujieną pateikė paskutinį kartą šioje parodoje dalyvaujanti bendrovė „Microsoft“: korporacijos vadovas Steve’as Ballmeris pareiškė, kad netrukus (jau vasarį) asmeninių kompiuterių su „Windows“ naudotojai galės prie savo kompiuterių prijungti ir „Kinect“ jutiklį – tai turėtų gerokai išplėsti asmeninių kompiuterių žaidimų galimybes.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...