Sukurtas smegenų žadintuvas

2011-10-24

Indijos tyrėjai pateikė idėją sukurti tokį žadintuvą, kuris stebėtų smegenų veiklą bei įsijungtų tuomet, kai smegenys yra lengviausiai pažadinamos. Taip siekiama išvengti sukeliamo šoko, kai žadintuvas suskamba žmogui giliai miegant.

Žadintuvas smegenis stebėtų žmogaus nustatytame laiko intervale. Naudodami tokį žadintuvą, žmonės pabustų daug geriau nusiteikę, nei tada, kai žadintuvas suskamba numatytu tiksliu laiku.

Miegas yra natūrali mūsų gyvenimo dalis. Miegodami praleidžiame trečdalį gyvenimo, tačiau tikslios miego funkcijos išlieka paslaptyje. Miegas yra svarbus augimui, bendravimui, judėjimui, taip pat imuninei, nervų, kaulų bei raumenų sistemai. Pabudus natūraliai jaučiame pokyčius – jaučiamės pailsėję ir budrūs. Tačiau prižadinti žadintuvo jaučiamės vis dar užsimiegoję ir sunkiai orientuojamės aplinkoje.

Tyrėjai teigia, kad miego metu smegenyse vyksta kas devyniasdešimt sekundžių pasikartojantis ciklas. Vienu šio ciklo momentu smegenys yra lengviausiai pažadinamos. Jei žmogus iš nakties miego yra pažadinamas būtent šiuo momentu, jis bus daug žvalesnis.

Norint tokią žadintuvo idėją paversti realybe, reikia į galvą sumontuoti EEG elektrodus, kuriais būtų stebimas smegenų aktyvumas. Eksperimentams tyrėjai ruošiasi panaudoti belaidžius elektrodus, kurių signalai būtų siunčiami į modifikuotą žadintuvą.

Smegenų stebėjimo procesas prasideda 90 sekundžių prieš numatytą žadintuvo skambėjimo laiką. Kompiuteris apskaičiuoja, kada smegenys gali būti pažadinamos. Jei smegenys yra trečioje ar ketvirtoje miego stadijoje, signalas atidedamas, o jei pirmoje ar antroje – labiausiai pažadinamosiose – stradijose, žadintuvas suskamba.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...