Išmanesnės kompiuterinės sistemos kuria ir geresnę visuomenę

2012-04-02

Išmanesnės kompiuterinės sistemos gali pagerinti švietimo, sveikatos apsaugos, transporto, apsaugos sistemas bei mūsų aplinką. Tačiau šios kompiuterinės sistemos turi būti nuolatos derinamos su nuolat besikeičiančia aplinka ir kylančiais iššūkiais. HIPEAC projektas yra skirtas plėtoti inovatyvias kompiuterinėms sistemas, o jos palengvina visuomenės gyvenimą.

Elementai formuojantys išmanesnes kompiuterines sistemas apima ir išmaniųjų namų bei tinklų technologijų plėtojimą. HIPEAC koordinatorius, Belgijos Ghent universiteto profesorius Koen De Bosschere, teigė, kad kompiuterinės sistemos atitinka visuomenę įtakojančius iššūkius. Dėl to, HIPEAC tinklą remia daugiau nei 1000 mokslininkų iš įvairių Europos universitetų ir kompanijų, dirbančių prie kompiuterinių sistemų problemų identifikavimo ir įvertinimo. Mokslininkų teigimu, su problemomis kompiuterija susidurs per artimiausią dešimtmetį.

„Jeigu norime, kad kompiuterinės sistemos išliktų naujų inovatyvių sprendimų šaltiniu, kompiuterinių sistemų bendruomenė turi ženkliai pagerinti savo efektyvumą, kompleksiškumą ir ateities kompiuterinių sistemų patikimumą,“ – teigė profesorius De Bosschere. Jeigu su išskilusiais iššūkiais nebus susitvarkyta, galimybės išnaudoti kompiuterinių sistemų privalumus sumažės, todėl sumažės ir galimybės padidinti globalų konkurencingumą ir pagerinti visuomenės gyvenimą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...