Makiažas ir dezodorantai skatina krūties vėžio vystymąsi

2012-01-17

Mokslininkai, ištyrę 40-ies moterų, sergančių krūties vėžiu, audinius atrado juose cheminių medžiagų, kurios sukėlė didelį nerimą.

Audiniuose rasti cheminiai junginiai – tai parabenas, kuris dedamas į kosmetikos bei farmacijos priemones kaip konservantas, rašo dailymail.com.

Jau nuo 1998 m. mokslininkai užsimena apie galimą šios medžiagos kenksmingumą. Manoma, kad parabenai turi estrogeninių savybių, kurios sukelia krūties vėžio vystymąsi, tačiau gamintojai ignoruoja tokius tyrimus ir toliau sėkmingai naudoja šią medžiagą kosmetikos priemonių, dezodorantų ar net dantų bei maisto produktų gamyboje.

Specialistų komanda, vadovaujama daktaro Philipo Darbro ištyrė 40-ies moterų, kurioms buvo atlikta krūties vėžio operacija, audinius. Rezultatai visus apstulbino: 99 proc. moterų audiniuose buvo rasta bent vienos rūšies parabenų, o 60 proc. – net penkios skirtingos šios medžiagos rūšys.

Prieita prie svarbios išvados – vėžiniuose audiniuose beveik 100 proc. aptinkami parabenai. Mokslininkai teigia, kad tai labai svarbus ir naujas atradimas, bet nenuginčijamam patvirtinimui, kad ši medžiaga tiesiogiai lemia krūties vėžį, dar reikia atlikti išsamesnius tyrimus.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...