Robotas žmogaus veidu

2011-11-08

Robotinių sistemų kūrėjai iš Vokietijos suvienijo jėgas su Japonijos mokslininkais siekdami sukurti robotą žmogaus veidu. Jie panaudojo projektorių, kuris skleidžiamu spinduliu ant plastikinės kaukės sukuria 3D vaizdą. Kompiuteriu yra valdomos veido išraiškos bei balso tonas.

Robotinė kaukė jau dabar gali atkurti nesudėtingą dialogą. Kai daktaras Takaaki Kuratate pasako „vaivorykštė“, kaukė pakelia antakius ir atsako stebinančiai aiškiu sakiniu: „Kai saulės šviesa pereina per lietaus lašelį, pastarieji elgiasi kaip prizmės ir suformuoja vaivorykštę.“ Kai kaukė-robotas kalba, ji taip pat judina galvą bei truputį pakelia antakius, taip sukurdama tikrovės įspūdį.

Teigiama, kad tokia technologija ateityje pakeis žmogaus ir roboto bendravimo būdą. Tai nėra pirmas bandymas, kurio metu siekta atkartoti tikroviškas veido emocijas, tačiau ankstesnieji veidai labiau priminė animacinių filmų personažus. Naujoji kaukė gali sukurti realistinį 3D veidą su kintamomis veido išraiškomis.

Projektorius yra sumontuotas už kaukės. Jo skleidžiamas spindulys gali sukurti realistinį vaizdą, kuris gali būti matomas bet kokiu kampu – net iš šono.

Teigiama, kad tokia technologija veido išraišką bei balso tembrą gali atkurti daug greičiau, nei mechaninis, daugybę jutiklių naudojantis robotinis veidas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...