Microsoft sukūrė elektros taupymo programinę įrangą

2012-01-26

Jungtinų Valstijų programinės įrangos milžinas Microsoft, trečiadienį pristatė nemokamą internetinį energijos sąnaudų sekimo įrankį, kuris leidžia vartotojams įvertinti ir sumažinti elektros suvartojimą. Microsoft Hohm programa jau yra prieinama Jungtinėse Valstijose, adresu Microsoft-hohm.com. Microsoft teigimu, ši programa leidžia vartotojams geriau suprasti energijos suvartojimą, gauti papildomų rekomendacijų ir pradėti taupyti pinigus. „Mes tikime, kad ši technologija suvaidins lemiamą vaidmenį sprendžiant globalias energijos problemas“, – teigė Craig Mundie, Microsoft generalinis tyrimų ir strategijos darbuotojas.

„Microsoft Hohm demonstruoja, kaip pažangios programinės įrangos ir internetinių technologijų kombinacija paremtos paslaugos gali padėti žmonėms sekti, suprasti ir valdyti jų asmeninės energijos suvartojimą,“ – teigė Microsoft atstovai. Microsoft Hohm naudoja pažangų analitinį varikliuką, licencijuotą Lawrence Berkley National laboratorijos ir Jungtinių Valstijų energijos departamento. Programa, remiantis namų energijos galingumo ir vartotojų atsiliepimų informacija, teikia energijos taupymo pasiūlymus. Taupymo rekomendacijos gali svyruoti nuo langų užkamšymo, oro pralaidumo sumažinimo iki programuojamo termostato įdiegimo.

Microsoft paleido Hohm programą mėnesį po to, kaip Google pranešė apie bendradarbiavimą su šešiomis Jungtinių Valstijų energijos kompanijomis, kuriant „protingojo matuoklio“ programinę įrangą, kuri taip pat leis vartotojams sekti energijos suvartojimą. Google programinė įranga vartotojams nurodys, kurie įrenginiai arba įtaisai, esantis jų namuose, taupo energiją, o kurie ne. Programa gauna informaciją iš protingųjų matuoklių ir siunčia detaliąją ataskaitą į naminį kompiuterį.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...