Ką turėtume valgyti? Tyrimas genetiniame lygmenyje

2011-09-21

Ką turėtume valgyti? Į šį klausimą gali būti atsakyta molekuliniame lygyje, jei bus nustatyta, kaip genai atsako į mūsų valgomą maistą.

Tyrėjai nustatė, kad geriausia dieta susideda iš trečdalio baltymų, trečdalio riebalų ir trečdalio angliavandenių. Tai yra receptas, kuris padės išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų, kuriuos sukelia nesveika gyvensena.

Maistas veikia genų veiklą

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad maistas, savyje turintis net 65 % angliavandenių, iškreipia genų veiklą ir verčia juos dirbti daugiau, nei įprasta. Dėl to gali išsivystyti širdies ligos, vėžys, silpnaprotystė ar kurios nors rūšies diabetas.

Dažniausi dietos patarimai ir lėtinės ligos

Dažniausiai siūlomos dietos yra mažaangliavandenės arba daugiaangliavandenės. Jos abi nėra tinkamos. Mažaangliavandenė dieta yra arčiau teisingos dietos, tačiau kiekviename patiekale neturėtų būti daugiau nei 40 % angliavandenių. Priešingu atvėju, genų veikla bus iškreipta, ko pasekoje galimi medžiagų apykaitos sutrikimai.
Kūno ginklavimosi varžybos
Rinkdamiesi ką valgyti, mes renkamės kuo apginkluosime genus kovoje prieš įvairius susirgimus. Valgydami per daug angliavandenių, priversime savo imūninę sistemą reaguoti taip, lyg ją pultų virusai ar bakterijos.

Venkite riebalų!

Nepakliūkite į riebalų spąstus. Nėra gerai visiškai atsisakyti angliavandenių, nes riebalų ir baltymų perdozavimas yra toks pat pavojingas, kaip ir angliavandenių. Be to, stenkitės valgyti 5-6 skirtingus patiekalus, kad gautimėte pakankamą angliavandenių, riebalų ir baltymų dozę.

Salotose taip pat pilna angliavandenių

Vaisiuose ir daržovėse taip pat pilna angliavandenių, tačiau daržovių asortimentą taip pat reikia pakeisti. Alternatyva virtoms bulvėms gali būti garuose virti brokoliai.

Išskaidykite kalorijas

Patariama valgyti 5-6 kartus per dieną. Vakare ir ryte patariama daug nevalgyti – užtenka ir lengvo užkandžio. Tai reiškia, kad turėtumėte valgyti 3-4 kartus sočiai, ir 2 kartus užkąsti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...