Miniatiūriniai lazeriai padės paleisti naujos kartos internetą

2011-08-22

Naujas Centrinės Floridos Universiteto sukurtas lazerinis prietaisas gali dar pagreitinti didelės spartos kompiuterių darbą, taip atverdamas duris naujam interneto amžiui.

Profesoriaus Deniss‘o Depp‘o miniatiūrinis lazerio diodas išskiria daug intensyvesnę šviesą, nei tie, kurie yra naudojami dabar. Šviesa skleidžiama vienos bangos ilgyje, padaro diodą idealų kompaktinių diskų grotuvams, lazeriniams žymekliams ir lazerinėms kompiuterių pelėms dėl didelio greičio informacijos perdavimo.

Iki dabar, didžiausiais problema buvo dažnas šių miniatiūrinių prietaisų gedimas. Jie negali gerai veikti, kai yra stipriai apkrauti ir nuo būtent nuo apkrovų genda.

Mažas dydis ir ne puslaidininkių medžiagų pašalinimas reiškia, kad prietaisai gali būti naudojami didžiuliams informacijos srautams perduoti, o tai yra be galo svarbu kuriant naujos kartos internetą. Ateityje įmontavus mažyčius lazerio diodus į kabelius, didžiuliai duomenų kiekiai būtų perduodami beveik be jokio delsimo nepriklausomai nuo atstumo. Panaudojus mažyčius lazerius optiniuose laikrodžiuose išaugtų GPS ir sparčiojo belaidžio interneto tikslumas bei greitis.

„Naujieji lazerio diodai parodo staigų atitrūkimą nuo praeities komercinės paskirties prietaisų, bei jų gamybos metodų“, pareiškė Depp‘as iš „Optics and Photonics“ (Optikos ir Fotonikos) koledžo laboratorijos. „Naujųjų prietaisų veikimas beveik visiškai nepakinta stipriai juos apkrovus, nuo ko komerciniai lazeriai gesdavo“.

Liko išspręsti vienintelę problemą, prie kurios komanda dabar dirba. Įtampa reikalinga, kad diodai veiktų našiau dar nėra optimizuota.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...