Sukurtas labai ilgas elektros lankas

2011-11-14

Naujosios Zelandijos inžinierių komanda sukūrė būdą, kuriuo galima sukurti beveik 71 metro ilgio elektrinį lanką. Anksčiau yra pavykę sukurti ir ilgesnius lankus, tačiau norint jonizuoti dujas tradiciniais būdais reikia didelių energijos išteklių.

Naujoji technologija reikalauja žymiai mažiau energijos. Lanką sudaro 0,2 mm storio varinis laidas. Kai yra įjungiama įtampa, jis sprogsta sukurdamas šviesos pliūpsnį, trunkantį tiek, kiek fotoaparato blykstė. Sprogimo metu dujų dalelės jonizuojasi.

Tai nėra pirmas bandymas, kai lanką bandoma uždegti sprogstančia viela, tačiau visi iki šiol vykę eksperimentai buvo atliekami žymiai mažesniu mastu.

Tyrėjai teigia, kad šis eksperimentas jiems padės geriau perprasti žaibus. Panaudodami naują metodą, jie galės imituoti žaibavimo procesą.

Iki šiol žaibų tyrinėjimas buvo sudėtingas procesas, nes nebuvo galima nuspėti, kur žaibas pasirodys. Naujasis būdas leis nukreipti žaibą tiesiai į tyrimams naudojamą įrangą.

Naujosios Zelandijos tyrėjai taip pat eksperimentuoja su ritėmis ir plazmos mazgais, kad galėtų ištirti kamuolinių žaibų struktūrą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...