Salmonelės į augalus gali patekti ir per lapus

2011-11-10

Maisto apsaugos specialistai ilgai tikėjo, kad salmonelės į pomidorus patenka tik per įtrūkimus stiebe ar vaisiuje. Vis dėlto, naujasis tyrimas parodė, kad jos gali atrasti ir kitą kelią.

Atliktas tyrimas parodė, kad salmonelės į augalą gali patekti per visiškai sveikus lapus, keliauti per stiebą ir galiausiai pasiekti vaisių.

Tačiau tyrėjai atskleidžia, kad tai nėra lengvas procesas net ir laboratorijoje, todėl normaliomis šiltnamio sąlygomis tai neturėtų vykti.

„Tyrimas parodo, kad tai yra įmanoma, tačiau labai retais atvejais. Vartotojai neturėtų pernelyg nerimauti,“ – teigia tyrėjai.

Nors tyrimas apibūdinamas kaip „blogiausias scenarijus“, pomidorų augintojai bei pakuotojai ir toliau yra raginami laikytis saugumo standartų: neprileisti gyvūnų per arti ir nelaikyti daržovių drėgmėje.

Teigiama, kad tyrimo rezultatai tikrai yra intriguojantys, bet neplaunantys rankų vartotojai bei tiekėjai salmoneliozės protrūkiui vis dar daro didžiausią įtaką.

Salmonelės daro didžiulę žalą augintojams. Pernai Floridoje užfiksuotas 100 milijonų JAV dolerių nuostolis dėl salmoneliozės protrūkio.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...