Mokslininkai inicijavo asmeninių robotų projektą

2012-04-04

Įsivaizduokite, jūs nueinate į vietinę parduotuvę, išsirenkate pageidaujamą namų ruošos roboto projektą ir keletą valandų palaukiate, kol jis bus sukonstruotas. Tokia yra Masačiuseto technologijų instituto (MIT) mokslininkų vizija. Šis 5 metų ir 10 milijonų dolerių vertės projektas, žada paprastam vartotojui suteikti galimybę naudotis robotų privalumais.

„Šis projektas numato visiškai naujus robotų gamybos ir projektavimo būdus ir gali turėti didelę įtaką visuomenei“, – teigė MIT profesorė ir projekto vadovė, Daniela Rus. Tarp pirmų dviejų planuojamų robotų prototipų yra į vabzdį panašus robotas, kuris galėtų būti siunčiamas ištirti užterštas vietoves ir rankos prailginimo įrenginys, kuris padėtų žmonėms apčiuopti sunkiai pasiekiamus objektus. Projekto idėja – sukurti naminių robotų projektų biblioteką, kurios dėka, pasirinkę norimą projektą, vartotojai galėtų iš plastiko ar popieriaus per 24 valandas susikonstruoti norimą robotą.

„Šio projekto tikslas yra ženkliai sumažinti robotų gamybos laiką, o tai atvertų duris jų efektyvesniam pritaikymui gamybos, švietimo, sveikatos sferose ir netgi nelaimių atvejais“, – teigė Rob Wood, Harvardo universiteto profesorius. Kitas projekto tikslas yra eliminuoti didelius robotų gamybos kaštus ir ilgą gamybos procesą, vietoje to iš popieriaus ir plastiko gaminti automatizuotą produkciją. Tokiu būdu, tai kas užimdavo metus, vieną dieną užtruks tik keletą valandų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...