Mokslininkai atrado bakterijų 'vaikščiojimo' savybes

2011-07-07

Daugelis vaistams atsparių bakterijų, gyvenančių ant įvairių paviršių, yra kartu ir labai atsparios aplinkos poveikiams.

Šie organizmai veikia žmoniu sveikatą daugeliu būdų – cistinė fibriozė, liga nuo kurios miršta pacientai, ją sukelia bakteriologinės kvėpavimo takų infekcijos, kurios atsparios daugumai stipriausių antibiotikų.

UCLA mokslininkai su kolegomis dabar nustatė, kad pradiniame bioplėvės formavimosi etape, bakterijos gali atsistoti ir “eiti” – tai dalis jų prisitaikymo prie paviršiaus.

“Bakterijos egzistuoja dviejose fiziologinėse būsenose: laisvai plaukiojančios, vienaląsčio planktono būsena ir prie paviršiaus prisitvirtinusios, tankios, struktūrinės, bendruomeninės ląstelės.” – sako Gerard Wong, UCLA universiteto profesorius.

Wong ir tyrėjų grupė aprašė naująjį prisitaikymą prie paviršiaus – “vaikščiojimo” motorikos mechanizmas, kuris buvo pastebėtas Pseudomonas Aeruginosa bakterijose, yra iš dalies atsakingas už mirtinas infekcijas sergant cistine fibrioze.

Galūnės pavadintos IV pili leidžia vaikščioti statmenai, jų funkcija analogiška kojoms. Vaikščiojimas leidžia P. Aeruginosa judėti trajektorijomis pritaikytomis paviršiaus tyrinėjimui, todėl jos gali iešskoti maisto šaltinių daug efektyviau.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...