Mokslininkai Saturno mėnulyje Titane tyrinėjo energijos balansą

2012-01-04

Norint suprasti oro ir klimato tendencijas kitose planetose ir jų mėnuliuose taip kaip žemėje, mokslininkams reikia žinoti globalios energijos balansą. Balansą tarp energijos patenkančios iš saulės radiacijos ir pačios planetos skleidžiamos terminės energijos.

Energijos balansas gali suteikti įdomios informacijos apie planetą. Pavyzdžiui, Jupiteris, Saturnas ir Neptūnas skleidžia daugiau energijos negu sugeria, tai perša išvadą, kad planetos turi vidinį šilumos šaltinį. Žemė yra pusiausvyroje: įeinanti ir išeinanti energija yra panašaus kiekio, tačiau ir mažas energijos disbalansas gali įtakoti globalius klimato pasikeitimus.

Saturno mėnulis „Titanas“ yra vienintelis mėnulis saulės sistemoje turintis ploną atmosferą. Mokslininkai suinteresuoti ištirti Titano ir Žemės panašumus. Norint sužinoti daugiau apie Titaną, mokslininkams reikėjo suskaičiuoti jo energijos balansą. Sugeriama energija buvo matuojama įvairiais teleskopais ir kosmine įranga; skleidžiama energija buvo pamatuota instrumentais esančiais NASA „Cassini“ erdvėlaivyje. Tyrimo autoriai, palygino bendrą skleidžiamą saulės jėgą su bendra skleidžiama termine jėga ir rado, kad globalios energijos suma Titane sudaro pusiausvyrą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...