Bus pagerbti Lietuvos mokslo premijų laureatai

2012-03-09

Šiandien 14 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3) bus apdovanoti Lietuvos mokslo premijos laureatai. Paskirtos septynios premijos humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų srityse. Lietuvos mokslo premijos teikiamos kasmet už geriausius mūsų šaliai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus.

Humanitarinių mokslų srities premijas gaus Vilniaus dailės akademijos mokslininkė Rūta Janonienė už veikalą „Lietuvos bernardinų meninis paveldas: Vilniaus konvento architektūros ir dailės tyrimai“ ir Vilniaus universiteto mokslininkas Mykolas Michelbertas už darbų ciklą „Senojo geležies amžiaus (I-IV a.) baltų genčių materialinė ir dvasinė kultūra, Lietuvos gyventojų prekybiniai ryšiai“.

Fizinių mokslų srityje laurus nuskynė Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai Vidmantas Ulevičius, Kęstutis Kvietkus bei šiuo metu Golvėjaus Nacionaliniame Airijos universitete dirbantis Darius Čeburnis. Jie apdovanoti už darbų ciklą „Atmosferos aerozolio dalelės: fizinės-cheminės savybės ir įtaka klimato kaitai, oro taršai ir sveikatai“. Taip pat šioje mokslo srityje apdovanotas Vilniaus universiteto mokslininko Ričardo Makuškos ir Kauno technologijos universiteto mokslininko Algirdo Žemaitaičio darbų ciklas „Gamtinės kilmės ir sintetiniai polielektrolitai aukštosioms technologijoms“.

Biomedicinos mokslų srityje pripažinimo sulaukė Vilniaus universiteto mokslininkų darbai: Zitos Aušrelės Kučinskienės darbų ciklas „Aterosklerozės patogenezės mechanizmai: molekulinių žymenų paieška ir tyrimas“ bei Osvaldo Rukšėno ir Aido Alaburdos darbas „Nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmų tyrimas“.

Technologijos mokslų srityje premiją gavo Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai Prutenis Petras Janulis (po mirties), Violeta Zakarevičienė ir Eglė Sendžikienė už darbų ciklą „Naujos žaliavos ir metodai biodyzelino gamybai“.

Lietuvos mokslo premijos dydis – 101 400 litų. Iš viso šiemet Lietuvos mokslo premijų konkursui buvo pateikti 22 mokslinių tyrimų ir 4 taikomosios mokslinės veiklos darbai.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...