Sėdėjimas didina tikimybę susirgti vėžiu

2011-11-09

Jei praleidžiate didžiąją dienos dalį prie kompiuterio ar televizoriaus, siūloma keisti šį įprotį. Naujasis tyrimas parodė sąsają tarp laiko, praleisto prie kompiuterio, ir padidėjusios vėžio rizikos.

Sąsaja tarp mankštos ir padidėjusios krūties ar gaubtinės žarnos vėžio išsivystymo tikimybės buvo pademonstruota ankstesnių tyrimų metu, tačiau dabar tyrimas parodė, kad priešingas atvejis taip pat gali būti susijęs su vėžio vystymosi procesu. Kuo sėslesnis yra jūsų gyvenimas, tuo didesnė yra vėžio išsivystymo tikimybė.

Ankstesnis tyrimas parodė, kad mankštinantis sumažėjo uždegimo žymenų (C-reaktyvių baltymų) kiekis. Dabar surinkti duomenys rodo, kad uždegimas gali paskatinti tam tikrų vėžių vystymosi procesą.

Yra apskaičiuota, kad žmogus per dieną sėdėdamas praleidžia 15,5 valandos. Užsitęsęs sėdėjimas gali padidinti uždegimo tikimybę, kuris padėtų vėžiui vystytis sparčiau.

Tyrėjai teigia, kad žmonės, dirbantys sėdimą darbą, reguliariais laiko tarpais turėtų padaryti pertraukėlę ir trumpai pasivaikščioti, net jei toks pasivaikščiojimas truktų tik iki koridoriaus galo ir atgal.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...