Philips pagamino dėvimą skausmą malšinantį įrenginį

2012-02-09

Bendrovė „Philips“ pranešė sukūrusi dėvimą skausmą mažinantį įrenginį „BlueTouch“, kuriame pritaikytos šviesos terapijos technologijos. Ši naujovė skirta pagelbėti patiriantiems vietinį lėtinį ar chronišką skausmą.

Kompanijos duomenimis, visame pasaulyje mažiausiai 37 proc. suaugusiųjų kenčia nuo lėtinio ar ūminio raumenų bei sąnarių skausmo. Europoje maždaug vienas iš penkių žmonių yra patyręs chroniškų sveikatos problemų, o JAV būtent nugaros skausmai yra pripažįstami pagrindine neįgalumo priežastimi tarp 20-45 metų amžiaus žmonių.

Tyrimų duomenimis, su raumenų ar sąnarių negalavimais susidūrę žmonės ieško galimų problemos sprendimų, tačiau beveik pusė jų pripažįsta iki šiol neatradę efektyvios priemonės. Todėl, pasak „Philips“ atstovų, bendrovė siekė sukurti technologiją, kuri malšintų nemalonius jausmus bei gydytų natūraliu būdu, kad žmonės galėtų išvengiant nuskausminamųjų vaistų vartojimo.

Kompanijos sukurtame „BlueTouch“ įrenginyje panaudoti šviesos terapijos medicinoje naudojami mėlynieji šviesos diodai LED, kurie įmontuoti į prie kūno natūraliai priglundantį tekstilės audinį, panašų į didelį pleistrą. Lankstus ir patogus prietaisas, priglusdamas prie pat odos, skleidžia mėlyną šviesą bei šilumą, pasiekdamas paviršinį raumenų sluoksnį ir taip paskatindamas azoto monoksido išsiskyrimą kraujyje. Šis cheminis elementas suaktyvina gydomuosius ir apsauginius organizmo procesus. Gerindamas kraujotaką, azoto monoksidas atpalaiduoja raumenis ir tokiu būdų sumažina skausmo pojūtį.

„BlueTouch“ skausmą mažinantis įrenginys neišskiria kenksmingų UV spindulių. Kadangi jis pritaikytas dėvėti po drabužiais, juo saugiai bei patogiai galima gydytis tiek namuose, tiek atliekant įprastą kasdieninę veiklą, darbuojantis.

Bendrovė „Philips“ taip pat yra sukūrusi bei siūlo raumenų skausmo malšinimo priemones, kuriose naudojami infraraudonieji spinduliai, skleidžiantys ir gydantys šiluma. Tačiau „BlueTouch“ yra pirmasis įrenginys, kuris gydo ne tiek skleisdamas šilumą, kiek mėlynosios šviesos technologijomis. Šis naujasis prietaisas sukurtas raumenų, ypač nugaros, skausmo mažinimui, tačiau kompanija tikisi technologiją plėtoti bei pritaikyti ją ir kitose srityse – pavyzdžiui, naujagimių geltos, žvynelinės gydymui, sakoma pranešime.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...