Naujasis iPhone bus nepanašus į jokį kitą savo pirmtaką

2012-04-17

Iki šiol vyksta audringi ginčai apie tai, kada gi bus pristatytas naujasis „iPhone“. Kai kurie mano, jog debiutas įvyks kasmetinės tarptautinės konferencijos „Apple WWDC“ metu (pastaroji paprastai vyksta birželio ar liepos mėnesį). Kiti įsitikinę, jog tai įvyks kažkada rudenį, kaip tai įvyko „iPhone 4S“ atveju.

Diskusijos apie aparatinę dalį ne ką mažiau apaugusios įvairiais gandais: ar gaus telefonais mikroprocesorių A6, išleistą naudojant naują technologinį procesą, ar galės jis dirbti 4G LTE tinkluose, ar gaus didesnės įstrižainės ekraną? Po susitikimo su taivaniečių ir kinų komponentų tiekėjais analitikas Brianas White’as įsitikinęs, jog atsakys į visus šiuos klausimus.

Savo ataskaitoje, kuri pristatyta „Topeka Capital Markets“ klientams, analitikas nurodo, jog naujos kartos „iPhone“ turės 4 colių įstrižainės ekraną, 4G LTE modulį, naują „puikaus“ dizaino korpusą, kuris bus gaminamas iš vientiso metalo bloko (kaip „iPad“ atveju), taip pat bus pasinaudota gamybinėmis technologijomis, kurios aktualios gaminant „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“ korpusus.

„Mes manome, kad tai bus didžiausias ir esminis „iPhone“ atnaujinimas, kuris suteiks 4 colių ekraną ir naują, daug gražesnę išvaizdą, reikalaujančią, kaip mes manome, vientiso metalo korpuso“, – rašoma analitiko tyrimo ataskaitoje. B. White’as yra įsitikinęs, jog kiekvienas, kuris pamatys naują „Apple“ išmanųjį telefoną, taps jo gerbėju, nekalbant apie aparatines galimybes: „Ši nauja išvaizda taps svarbiausiu argumentu pirkėjams, kurie nuspręs atsinaujinti“.

Teigiama, jog gruodis yra labai abejotinas naujo „iPhone“ debiuto laikotarpis. B. White’as mano, jo komponentų tiekimas prasidės birželio mėnesį, taigi laukiamas anonsas įvyks rudenį.

Analitikas taip pat patvirtino, jog „Apple“ ruošia sumažintą „iPad“ versiją su 7,85 colių įstrižainės ir 1024х768 raiškos ekranu. Azijos komponentų tiekėjai pranešė, jog „Apple“ ruošia šį įrenginį. Tiesa, B. White vis tik mano, kad „iPad mini“ ateitis labai miglota, tad visai tikėtina, kad naujasis planšetinis kompiuteris taip ir liks prototipu.

Kalbėdamas apie trečios kartos „iPad“, amerikiečių analitikas pažymi, jog „Retina“ ekranas užtikrino labai didelę paklausą ir kartu tapo tam tikra problema organizuojant tiekimą, tačiau iš esmės šios problemos jau išspręstos. Tiekėjų teigimu, vartotojų noras įsigyti trečios kartos „iPad“ išlieka labai didelis. Pavyzdžiui, Kinijoje, nepaisant to, kad šioje rinkoje jis nebuvo oficialiai anonsuotas, „Apple“ planšetinis kompiuteris labai populiarus „pilkojoje“ rinkoje.

Kartu su „Topeka Capital Markets“ analitikas B. White’as prognozuoja “ akcijų kainų šuolį per artimiausius 12 mėnesių iki 1000 JAV dol. (nuo dabartinių 605 dol. ) už vieną akciją. Kartu pabrėžiama, jog „Apple“ televizoriaus pasirodymas leis dar labiau padidinti kompanijos vertę.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...