Mokslininkai ieškos ilgaamžiškumo geno

2012-07-25

Kitais metais turi prasidėti tikros genetinių ilgaamžiškumo priežasčių paieškų varžybos. Viena Jungtinių Valstijų mokslininkų komanda paskelbė nusprendusi kovoti dėl genomikos „X Prizo“ („Genomics X Prize“), rašo „BBC News“.

Verslininkas ir genetikas, daktaras Jonathanas Rothbergas imsis šio iššūkio ir mėgins identifikuoti genus, susijusius su ilgu ir laimingu gyvenimu.

Jo komandai ir kitiems dalyviams bus duota 30 dienų, per kurias jie turės iššifruoti pilną 100 šimtamečių DNR kodą. Tai jie turės padaryti išleisdami ne daugiau kaip 1 tūkst. dolerių (2,8 tūkst. litų) vienam genomui.

Šios varžytuvės prasidės 2013 metų rugsėjį. Pagal taisykles, mokslininkų komandos šioms varžyboms turi užsiregistruoti iki gegužės mėnesio.

J. Rothbergo komanda iš įmonės „Life Technologies Corporation“ Kalifornijoje yra pirmoji, oficialiai nusprendusi dalyvauti šiose varžybose.
Pilno žmogaus genomo nustatymas už 1 tūkst. dolerių ar mažiau būtų išskirtinis mokslo įvykis.

Jis taptų slenksčiu, kurį peržengusios DNR sekos nustatymo technologijos taptų pakankamai pigios, kad jas būtų galima plačiai naudoti medicinoje ir pasitelkti ligų diagnozei bei vaistų parinkimui.

Šiam projektui savo DNR pavyzdžius jau paaukojo šimtas žmonių, sulaukusių šimto metų.

Mokslininkai mano, kad ilgaamžiai senoliai gali turėti retų genetinių pokyčių, kurie saugo juos nuo tradicinių ligų, įskaitant širdies ligas ir vėžį.

Jeigu ištyrus šimtamečių DNR pavyktų nustatyti šiuos ilgaamžiškumo genus, mokslininkai galėtų ieškoti naujų gydymo metodų ir būdų, kaip prailginti žmogaus gyvenimo trukmę.

J. Rothbergas teigė, kad šimto šimtamečių DNR yra gera pradžia aptinkant „jaunystės fontanus“.

„Šimtas žmonių taps užuomina. Tūkstantis žmonių suteiks tikrumo. 10 tūkst. žmonių jau leis pasakyti: „Štai, šie genai atsakingi už vėžį ar širdies ligas“, – sakė jis.
„X Prizo“ fondas siūlo premijas už šiuolaikinių mokslinių iššūkių sprendimus, pradedant kosmosu ir baigiant žmogaus genomu.

Visi duomenys, surinkti kovojant dėl šios premijos, bus prieinami visiems genetikos srityje dirbantiems mokslininkams, kad padėtų išaiškinti senėjimo paslaptis.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...