Pietų Korėjoje bandomi robotai sargai

2012-04-23

Pietų Korėja, šalis išsikėlusi tikslą būti pirmaujančia robotų technologijų srityje, Pohango miesto kalėjime pradėjo robotų-sargų bandymus. Pradinės roboto prievolės yra patruliuoti ir stebėti kalėjimo kameras, o užfiksavus neramumus informuoti žmogiškuosius sargus, kurie ir priimtų atitinkamus sprendimus.

Šis robotas, spaudos dar vadinamas „Robo-Guard“, turi kelias kameras (viena iš jų 3D), mikrofoną, garsiakalbį, schemą ir programinę įrangą, padedančią savarankiškai patruliuoti kalėjimo ribose. Taip pat robotas turi programinę įrangą, kuri analizuoja kalinių elgesį ir įvertina ar reikia įspėti sargus. Pagrindinis „Robo-Guard“ tikslas yra sumažinti kalėjimų personalo išlaidas ir sukurti saugesnę aplinka kaliniams ir sargams.

Pasirodo, kad Pietų Korėjos valdžia net tik finansuoja robotų technologijų plėtojimą, bet ir kalėjimą naudoja kaip robotų technologijų bandymų aikštelę. Didžioji dalis arba netgi visos robotų funkcijos galėtų būti pakeistos koridoriuose ir kamerose įdiegiant specialias vaizdo kameras ir sujungiant jas su kompiuterinėmis sistemomis. Tačiau, bandymai yra atliekami aplinkoje kur bandomieji subjektai neturi teisės prieštarauti, todėl atliekami tokie tyrimai, kurie negalėtų būti atliekami jokioje kitoje aplinkoje.

Šie robotai tarnauja ir kaip bevieliai komunikaciniai siųstuvai, leidžiantys kaliniams ir sargams bendrauti nepaliekant savo vietų. Sargai pasitelkę iPad aplikaciją roboto veiksmus gali valdyti rankiniu būdu.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...