Paaiškinta meditacijos svarba smegenims

2011-11-22

Naujausiais Jeilio universiteto smegenų tyrimų duomenimis buvo nustatyta, kad patyrę meditatoriai sugeba išjungti smegenų sritis atsakingas už svajojimą ir netgi už tokius psichikos sutrikimus kaip autizmas, šizofrenija.

Anot psichiatrijos profesoriaus Judson A. Brewer, yra įrodyta, kad meditacija padeda išgydyti tokias sveikatos problemas kaip rūkymo priklausomybė, vėžys, žvynelinė. Ši išvada buvo padaryta remiantis Jeilio universiteto tyrimo rezultatais. Tyrimo metu tyrėjai atliko struktūrinį magnetinį rezonansinį smegenų skenavimą patyrusiems ir pradedantiesiems meditatoriams, kurie praktikavo tris skirtingas meditacijos technikas.
Atliekant tolimesnius tyrimus buvo nustatyta, kad patyrę meditatoriai susiduria su smegenų veiklos sumažėjimu srityse atsakingose už standartinius smegenų komunikacijos procesus. Šios sritys įtakoja gebėjimą susikaupti, nerimo jausmą ir netgi beta amyloido medžiagos gamybą, kuri yra kenksminga sergant Alzhaimerio liga.

Skenavimo technika parodė, kad smegenų sritims atsakingoms už standartinę smegenų komunikaciją suaktyvėjus, smegenų regionai susiję su savikontrolės ir kognityviniais sugebėjimais ypač suaktyvėja patyrusiems meditatoriams, tačiau neturi jokios įtakos pradedantiesiems. Meditatoriai nuolatos kontroliuoja ir slopina savanaudiškas mintis, kurios trukdo susikaupti. Patologiškai tokia būsena siejama su tokiomis ligomis kaip autizmas ir šizofrenija.

Ilgainiui meditatoriai išvysto sugebėjimą labiau įsijausti į aplinką negu į savo išgyvenimus bei problemas. Būtent šis fenomenas, anot profesoriaus Brewer, yra tyrimų objektas jau tūkstančius metų. Daugelio psichinių ligų priežastis yra nemokėjimas susitvarkyti su savo mintimis ir jų pertekliumi. Meditacijos poveikis yra atvirkščiais, jis išlaisvina mintis ir daugeliu atveju sumažina ligų riziką. Šios žinios suteikia mokslininkams daug naudingos informacijos apie nervų sistemos mechanizmo svarbą bei klinikinį pritaikymą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...