Nokia sukūrė tatuiruotę, kuri praneš kas skambina

2012-03-21

Suomių kompanija „Nokia“ perdavė JAV patentų biurui paraišką įregistruoti technologiją, suteikiančią vartotojui galimybę jausti, kas skambina.

Technologija gali būti naudojama ant kūno klijuojamo lipduko pavidalu arba integruota į tatuiruotę.

Telefonui gavus signalą, sistema sukuria vibraciją, kuri leidžia žmogui suprasti, ar tai balso skambutis, ar trumpoji žinutė, ir netgi gali pranešti, kas konkrečiai skambina. Visa tai pasiekiama per poveikį odos receptoriams. Panaši technologija naudojama kai kuriuose šiuolaikiniuose sensoriniuose ekranuose: spausdindamas vartotojas junta atgalinį ryšį. Tuo tarpu „Nokia“ koncepcija viską perkelia į naują lygmenį.

Suomių kompanija numatė kelis technologijos naudojimo būdus: kai naudojamas lipdukas, kažkam skambinant sukuriami atitinkami magnetiniai impulsai, kurios vartotojo jaučiamos kaip vibracija. Tokiu būdu žmogus per odą skambutį gali suprasti lygiai taip pat, kaip ir telefono garsinės melodijos atveju.

„Nokia“ taip pat siūlo sukurti tatuiruotes su specialiais feromagnetiniais dažais. Vėliau tatuiruotė galėtų elgtis lygiai taip pat, kaip ir lipdukas, reaguodama į magnetinius signalus, perduodamus išmaniuoju telefonu. Tokio sprendimo trūkumas tatuiruotės atveju yra tas, kad ją turėsite nuolatos, tačiau neaišku, ar galėsite atjungti vibraciją. Aišku, kol kas tai tik patentas, kuriuo „Nokia“ bandys apginti savo idėją, ir neaišku, ar visa tai kada nors taps realybe.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...