Nvidia pradėjo keturių branduolių procesoriaus gamybą

2011-11-10

Nvidia pradėjo gaminti Tegra 3 procesorių. Šis procesorius turi keturis branduolius ir yra skirtas mobiliesiems įrenginiams. Teigiama, kad naujieji planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai su šiuo procesoriumi veiks daug sparčiau bei bus energetiškai efektyvesni. Šis procesorius galės perteikti tris kartus geresnį vaizdą nei Tegra 2, o jo energijos sąnaudos bus net 61 % mažesnės.

Procesoriaus konstrukcija yra panaši į ARM Cortex-A9 procesoriaus konstrukciją, tačiau pirmasis yra lengviau valdomas ir eikvoja mažiau energijos. Teigiama, kad ilgai neišsikraunanti baterija yra labai svarbus nešiojamųjų įrenginių bruožas, į kurį vartotojai labai kreipia dėmesį.

Nors Tegra 3 procesorius pasižymi ir didesne užduočių vykdymo sparta, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų gamintojai jį greičiausiai naudos tik dėl mažesnių energijos sąnaudų.

Vykdydamas užduotis, kurioms nereikia daug energijos – klausant muziką ar žiūrint vaizdo siužetus – procesorius atjungia nenaudojamus procesorius, tokiu būdu sutaupydamas iki 61 % energijos.

Pirmasis įrenginys, naudosiantis šį procesorių, yra planšetinis kompiuteris „Asus Eee Pad Transformer Prime“. Su vidine 32 GB atmintimi jis kainuos 499 JAV dolerius, o su 64 GB – 599 JAV dolerius. Papildomai pasirenkama klaviatūra kainuos 149 JAV dolerius.

Teigiama, kad Asus planšetinio kompiuterio baterija tarnaus iki dvylikos valandų. Prekyboje šis 10,1 colio planšetinis kompiuteris pasirodys šių metų pabaigoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...