Adobe nutraukė "Flash" grotuvo tobulinimą

2011-11-10

Jungtinių Valstijų programinės įrangos kūrėjas Adobe nutraukė savo Flash grotuvo mobiliosioms naršyklėms tobulinimą, kurio savo kompanijos gaminiuose iPhone ir iPad nenorėjo naudoti Steve‘as Jobs‘as.

Adobe pranėšė, kad kompanija dėmesį skirs tolimesniems HTML5 formato tobulinimams, kuri, Steve‘o Jobs‘o teigimu, yra daug parankesnė, nepaisant to, kad Flash video peržiūroms pasaulyje yra naudojama daug didesniu mastu.

Kartu su Flash, HTML5 yra palaikoma didžiosios dalies mobiliųjų įrenginių, o kai kuriais atvejais įrenginiai palaiko tik HTML5 sistemą. Teigiama, kad HTML5 geriausiai atskleidžia naršyklės turinį visose mobiliose platformose.

Nors Apple kūriniams Flash grotuvas nebebus diegiamas, atnaujinta grotuvo 11.1 versija bus naudojama Android ir BlackBerry Playbook įrenginiuose.

Adobe kompanijos vadovai teigia, kad šis perėjimas prie HTML5 yra labai įdomus. Tikimasi, kad dėl tolimesnio sistemos tobulinimo ir bendradarbiavimo pavyks susitarti su Google, Apple, Mircosoft ir RIM kompanijomis.

Apie Flash grotuvo tobulinimo nutraukimą buvo pranešta iškart po to, kai kompanija paskelbė etatų skaičių sumažinusi 750 darbo vietų – 8 % visos kompanijos darbo jėgos.

Be Flash grotuvo, kiti žinomiausi kompanijos kūriniai yra Photoshop ir Adobe Reader.

Adobe akcijos trečiadienio viduryje krito 8,76 %.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...