Šviesa iš vandens butelio galėtų apšviesti milijonus nepasiturinčiųjų namų

2011-09-19

Vieno litro plastikinis butelis, pripildytas švaraus vandens ir šiek tiek baliklio, gali tarnauti kaip elektros lemputė keliems milijonams žmonių, gyvenantiems be elektros. Sukurta MIT studentų, „saulės butelio“ lemputė „MyShelter“ fondo dabar yra dalijama Filipinų gyventojams. Fondo tikslas yra alternatyvias šviesos šaltiniais nušviesti milijonus namų šalyje iki 2012 metų.

Norėdami priversti vandens butelius švytėti, metaliniuose namų stoguose yra iškertamos skylės ir į jas įstatomas bei užsandarinamas butelis. Butelis didžiąja dalimi yra žemiau lubų. Skaidrus vanduo išskaido šviesą visomis kryptimis. MyShelter fondo teigumu, tai gali užtikrinti tiek apšvietos, kiek suteikia 55 vatų elektros lemputė. Baliklis stabdo nuosedų susidarymą, todėl lemputės gali šviesti iki 5 metų.

Nors saulės butelio lemputė veikia tik dieną, ji patenkina daugelio žmonių poreikius Maniloje ir kituose miestuose, kur namai yra taip arti vienas kito, kad per langus patenka labai mažai saulės šviesos. To pasekoje, namuose yra tamsu net dienos metu.
Saulės butelio lemputės pranašumas yra patvarumas ir saugumas, jei lygintume su žvakėmis ar netvarkinga elektros instaliacija. Jos nesudaro jokios gaisro rizikos.

Lemputes pagaminti ir jas įdiegti nėra brangu, ir, be abejonės, joms nereikalingi jokie išlaikymo kaštai.

MyShelter fondas reklamuoja saulės butelio lemputes kaip „Isang Litrong Liwanag“ (Litras šviesos). Manilos miesto valdžia padengė visą lempučių kainą, tuo tarpu fondas savo ruožtu apmoko gyventojus kaip pasigaminti ir įsidiegti šias lemputes.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...