Saulės energija varomas lėktuvas

2011-08-03

Saulės energija varomo lėktuvo prototipas ketvirtadienį ir penktadienį atliks pirmą savo kelionę pakilimo ir nusileidimos taku.

Šią savaitę kompanijos „Solar impulse“ kuriamas lėktuvas pirmą kartą išvarytas iš angaro – variklio ir kompiuterinės sistemos testams, praneša BBC. „Riedėjimo testai“, kurie atliekami ketvirtadienį ir penktadienį, leis pilotui bandytojui pajusti, kaip lėktuvas juda ant žemės.

Lėktuvo pirmas skrydis yra numatytas vasarį, o galutinės versijos orlaiviu bus bandoma perskristi Atlantą 2012 metais. Šis lėktuvas, didžiulis kaip keleivinis reaktyvinis lėktuvas, bet sveriantis tik 1500 kg, bus pilotuojamas šveicarų keliautojo Bertrand`o Piccard`o.

„Tai jaudinantis momentas, mes dabar judame prie labai konkrečios fazės“, – sakė „Solar Impulse“ generalinis direktorius Andre Borschbergas.

„Turite suprasti, jog šis lėktuvas yra pakankamai specifinis. Negalima tiesiog atvaryti jo ant kilimo ir leidimosi tako, įjungti visą galią ir kilti į orą – viskas turi būti atlikta žingsnis po žingsnio“, – sakė jis britų transliuotojui BBC.

Jeigu „riedėjimo testai“ bus sėkmingi, kitas žingsnis – trumpas skrydis maždaug po dviejų savaičių.

„Iš pradžių jis pakils nuo tako, paskris keletą metrų virš jo – panašiai kaip broliai Wrightai darė 1903 m. – ir tada nusileis, kad pamatytume, kaip jis veikia skrydžio pradžioje“, – apie tolesnius testus pasakojo A. Borschbergas.

„Jei rezultatas bus geras, mes jį išmontuosime ir pervešime (į Payerne`o oro pajėgų bazę Šveicarijos vakaruose), kur atliksime pirmą tikrą maždaug dviejų valandų skrydį vasario mėnesį“, – sakė „Solar impulse“. Tačiau A. Borschbergas pabrėžia, jog kiekvienas žingsnis bus labai atsargus.

Tikimasi, kad kada nors šiuo lėktuvu, kuriuo gali skristi tik vienas žmogus, bus galima apkeliauti aplink pasaulį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...