Tarptautinę kosminę stotį graužia mikroorganizmai

2012-04-24

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) aptikti pavojingi mikroorganizmai, galintys sugadinti stoties įrangą, pranešė Rusijos Mokslų akademijos atstovai.

Pasak Rusijos Mokslų akademijos viceprezidento Anatolijaus Grigorjevo, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“, panašaus pobūdžio problemų dėl tokių mikrobų anksčiau buvo kilę buvusioje Rusijos kosminėje stotyje „Mir“. „Šie mikrobai pažeidžia ne tik metalus, bet ir polimerus. Jie gali tapti technikos sutrikimo priežastimi“, – sakė Rusijos mokslininkas.

Naujienų agentūros pranešime nėra nurodyta, kaip šie mikroorganizmai galėjo patekti į kosminę stotį, ir kokiu mastu gali pakenkti TKS techninei įrangai.

Kiek vėliau Rusijos atstovai informavo, kad eksperimento „Mars-500“, imituojančio skrydį į Marsą, metu Rusijos Mokslų akademijos Medicininių ir biologinių problemų instituto specialistai išbandė naują priemonę, skirtą kosminės stoties vidinę dalį ardantiems mikroorganizmams naikinti. „Veltrogran“ pavadintas preparatas, pasak instituto mokslininkų, buvo sukurtas remiantis naujausiais nanobiotechnologijų pasiekimais, ir pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu ir antikoroziniu aktyvumu.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...