„Kinect“ sistema palengvina kasdieninę rutiną

2012-06-11
Namie įrengus „Kinect“ jutiklių tinklą galima užtikrinti, kad niekada nebereikės ieškoti kur nugrūdote piniginę, nuotolinio valdymo pultelį ar kitus smulkius daiktus, rašo newscientist.com.

„Norime pagaminti „Google“ namams“, – sakė Virdžinijos universiteto (JAV) kompiuterių mokslininkas Shahriaras Nirjonas. Jis su kolega Johnu Stankoviciumi sukūrė sistemą „Kinsight“, kuri registruoja visų namuose esančių daiktų buvimo vietą pasinaudojant erdvinėmis kiekviename patalpos kambaryje esančiomis „Kinect“ kameromis. Kamera stebi žmones ir nustato daiktų, su kuriais tie žmonės sąveikauja, formas bei dydžius. Kiekvienas objektas patikrinamas „Kinsight“ namų daiktų duomenų bazėje ir arba atnaujinama jo būklė (buvimo vieta), arba nematytas objektas įtraukiamas į duomenų bazę.

Sekant objektų vietos kitimą „Kinsight“ netgi gali atskirti du identiškai atrodančius daiktus. Pavyzdžiui, jeigu puodelis iš virtuvės į svetainę staiga nukeliauja nekirsdamas koridoriaus, vadinasi, greičiausiai tai yra du atskiri puodeliai. Sistema maždaug kumščio dydžio daiktus gali atpažinti 13 centimetrų tikslumu.

Kad objektų būtų galima ieškoti duomenų bazėje, jie turi būti sužymėti rankiniu būdu, bet S. Nirjonas ketina sukurti tai palengvinančią išmaniojo telefono programėlę. Savo darbą jis praėjusį mėnesį pristatė Kinijoje, Hangzhou mieste vykusioje Paskirstytojo skaičiavimo jutiklių sistemose konferencijoje.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...