Stroboskopiniai akiniai žaidimo metu lavina atmintį

2012-07-27

Kečas (angl. – catch) nėra viena iš sudėtingiausių sporto šakų. Tačiau šis žaidimas gali tapti žymiai įdomesniu naujųjų, regėjimo lauką ribojančių apsauginių akinių pagalba. Nuotraukoje matomi vyrukai nešioja juos kečo metu, tokiu būdu tirdami regos poveikį atminčiai.

Keisčiausia yra tai, jog tamsūs apsauginiai akiniai, atrodo, padeda žmonėms prisiminti.
Šie akiniai gaudo šviesos blyksnius, tokiu būdu padėdami nešiotojui pamatyti ir aplink šmėstelėjusius vaizdus. Tyrimui vadovaujantis Gregas Appelbaumas iš Duke universiteto Durhame, Šiaurės Karolinoje, sutelkė naujokus fizinei veiklai, tokiai kaip kečo žaidimas. Kai kurie iš dalyvių eksperimento metu nešiojo tamsius akinius, o kiti buvo su skaidriais lęšių akiniais.

Norėdami žaidimo metu veikti normaliai, o ne nuolat išmesti kamuolį ar jo nepagauti, akinių nešiotojai turėjo adaptuotis prie vaizdinės informacijos apdorojimo. Kitas etapas – atminties testas, kuriame 8 atsitiktinai parinktos raidės švystelėjo ekrane. Po šio staigaus sušmėžavimo, bandymo dalyviai buvo paprašyti atsiminti vieną iš raidžių. Kai kuriuose bandymo etapuose šis raginimas prisiminti pasirodydavo iškart po raidžių, tačiau sunkesniais atvejais tarp raginimo ir raidžių buvo 2,5 sekundžių užlaikymas, kuris reiškė, kad dalyviai turėjo atsiminti visas 8 raides ilgesniam laikui.

Šie apsauginiai akiniai, atrodė, padidina žmogaus gebėjimą atsiminti informaciją, ir visa tai veikė net po 24 valandų. Ankstesniuose moksliniuose Duke universiteto darbuose buvo tiriamas tokių pratimų vaidmuo, kitaip dar žinomas kaip stroboskopinis, žmogaus gebėjimo pažinti lavinimas. Šiuo eksperimentu norima parodyti, kad tobulinama regimoji atmintis gali turėti ilgalaikės naudos.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...