Sukurtas vaistas nudegimų gydymui, nepaliekantis randų ant odos

2011-12-15

„Johns Hopkins“ mokslininkai sukūrė, želės pagrindo, medžiagą ir naują žaizdų gydymo metodą. Jau ankstyvosiose gydymo stadijose, šis vaistas rodo teigiamus rezultatus: nudegusi oda gyja, o audiniai nesurandėja.

Gruodžio 12 internetiniame leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“ mokslininkai, atlikę išsamius bandymus su pelėmis, pristatė daug žadančius rezultatus. Nors naujas gydymas dar nebuvo išbandytas su žmonėmis, tačiau mokslininkai teigia, kad procedūra, kuri skatina naujų kraujo krešulių ir odos, įskaitant ir plaukų folikulų, formavimąsi gali įtakoti gerokai tobulesnio – sužeistų karių, buitines ugnies traumas patyrusių, trečio laipsnio nudegimo žmonių –gydymo atsiradimą.

Šis gydymas reikalauja paprasto žaizdos sutepimo specialiu hidrogeliu, kuris yra vandens pagrindo ir sudarytas iš polimerų. Trečio laipsnio nudegimai dažniausiai sunaikina viršutinius odos sluoksnius iki pat raumens. Tokių nudegimų gydymas reikalauja kompleksinės medicininės pagalbos ir įtakoja randų atsiradimą. Tačiau straipsnyje, Johns Hopkins komanda konstatuoja, kad jų išrastas hidrogelio metodas parodė daug geresnius ir palankesnius rezultatus.

Mokslininkai teigia, kad hidrogelis suteikia nebrangų nudegimų gydymą, kuris yra efektyvesnis už šiuo metu egzistuojančias klinikines gydymo terapijas ir, kuris yra tinkamas masiškai gamybai. Artimiausiu metu bus atliekami tolimesni bandymai su gyvūnais, tačiau yra tikimąsi, kad jau po dviejų metų vaistas bus naudojamas kliniškai. John Harmon, plastinės chirurgijos profesorius Johns Hopkins ligoninėje, apibūdino eksperimentus su pelėmis: „Neįtikėtina, mes pasiekėme visišką odos regeneraciją, tai ko niekada nėra buvę po tipinių nudegimo gydymo terapijų“.

Jeigu gydymo metodas bus sėkmingas ir su žmonėmis, tai galėtų išspręsti labai rimtas medicinines problemas. Straipsnio autoriai pabrėžė, kad kiekvienais metais Amerikos nudegimo centruose gydomi per 100 000 žmonių patyrusių trečio laipsnio nudegimus. Toks žaizdų gydymo metodas būtų didelė paskata ne tik žmonėms kenčiantiems nuo nudegimų, bet ir diabetikams. Tyrėjai pabrėžia, kad hidrogelis yra pagamintas taip, kad leistų regeneruotis audiniams ir formuotis kraujo krešuliams daug greičiau negu įprasta. Vykstant tokiam greitam procesui, oda nespėja surandėti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...