Robotė AILA rengiama darbui kosmose

2012-07-30

Vokietijoje įsikūręs DFKI Robotų inovacijos centras – vienas stipriausių robotų gamintojų Europoje. Jų robotai skraido, plauko, ropoja ir žinoma – žingsniuoja. Vienas paskutinių DFKI projektų – moteriškos išvaizdos robotas humanoidas AILA, kuris darbui kosmose mokomas Tarptautinės kosminės stoties (TKS) „Columbus“ modulio kopijoje.

DFKI teigia, kad AILA bus valdoma operatoriaus iš Žemės, tačiau įvykus ryšio sutrikimams persijungs į savarankiško veikimo rėžimą. Būtent veikimui savarankiškai skiriamas didžiausias dėmesys apmokymų metu.

Beje, jei ši darbšti moteriškė atsidurtų kosmose, tai ji palaikytų kompaniją pirmajam robotui kosmose „Robonaut 2“. Robotai TKS naudingi tuo, kad jiems galima pavesti atlikti žmogui per daug pavojingus, sudėtingus arba per daug nuobodžius darbus. Pavyzdžiui kaip kad oro tėkmės matavimas numatytais laiko tarpais.

Užduotis reikalauja, kad matuoklis būtų laikomas itin stabiliai greta ventiliacijos angos penkiose skirtingose kosminės stoties vietose, o tai gana sunki užduotis žmogui nesvarumo būsenoje, nes ne tik rankos drebėti gali, bet ir pats žmogus aukštyn žemyn sklandyti.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...