Sukurta „žmogiškesnė“ roboto ranka

2012-03-08

JAV Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) pristatė naują robotizuotą ranką, kuri turėtų tapti universaliu robotų sąveikos su išoriniu pasauliu įrankiu.

Naujoji roboto ranka turi tris pirštus ir gali mikliai naudotis robotui pažįstamais bei nepažįstamais daiktais, atsirakinti ir atidaryti duris, dėlioti nedidelius daiktus ir net naudotis telefonu.

Pranešama, kad šis manipuliatorius buvo sukurtas vykdant DARPA „Autonomous Robotic Manipulation“ programą, pagal kurią Pentagonui būtų pateikti robotai, galintys nukenksminti sprogstamuosius užtaisus, gebantys naudotis ginklais ir įvairia amunicija. Ši 2010 m. pradėta programa turėtų išmokyti robotus elgtis su sudėtingais objektais, kuriuos iki šiol gali valdyti tik žmogaus rankos.

Naujasis robotizuotos rankos modelis naudoja įvairias vaizdo kameras, integruotus daviklius ir sudėtingą programinę įrangą, užtikrinančią vadinamąjį mašinos regėjimą ir elektros varikliukų valdymą. Pasak specialistų, ši ranka jaučia daiktų pavidalą ir svorį beveik taip pat, kaip ir žmogaus ranka.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...