Sukurtas anti – magnetas

2011-09-25

Ispanijos tyrėjai sukūrė naujo tipo magnetinį skydą, kuris apsaugo objektus nuo išorinio magnetinio lauko ir neleidžia elektriniam laukui nutekėti lauk. Dėl šios priežasties skydas yra neaptinkamas.

Toks įrenginys, vadinamas antimagnetu, gali būti plačiai taikomas praktikoje, pavyzdžiui laivo korpuso apsaugai nuo minų, kurios detonuojasi tada, kai aptinkamas magnetinis laukas. Tai taip pat gali suteikti galimybę žmonėms, turintiems širdies stimuliatorius ar ausies implantus, naudotis medicinine įranga be baimės, kad implantai nustos veikti atsiradus pašalinio magnetinio lauko poveikiui.

Barselonos Autonomijos Universiteto tyrėjai baiminasi, kad ši technologija patrauks nusikaltelių dėmesį: naudodamiesi šia technologija jie galės lengvai apeiti įvairias apsaugos sistemas, pavyzdžiui oro uostuose ar parduotuvėse. Vis dėlto tikimasi, kad naujoji technologija turės daugiau teigiamų aspektų, o netinkamo panaudojimo rizika galės būti sumažinta informuojant apsaugos darbuotojus apie galimą šių įrenginių panaudojimą.

Antimagnetas susideda iš kelių sluoksnių. Vidinis sluoksnis bus sukurtas iš labai laidžios medžiagos, kuri neleis magnetiniam laukui pratekėti į išorę. Išorinis sluoksnis bus sukurtas iš metamedžiagos, sugebančios reguliuoti magnetinio lauko pralaidumą. Tokia medžiaga sugeba sulyginti iškraipymus ir magnetinį lauką išlaikyti be trikdžių.

Tikimasi, kad šio antimagneto gamyba bus greitai pradėta. Abi reikalingos medžiagos yra lengvai prieinamos, tačiau jas dar reikės šiek tiek patobulinti, kad būtų galima pradėti šio skydo gamybą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...