Siūloma atnaujinti matavimo vienetų nustatymo vertės tvarką

2011-10-27

Konferencijos Prancūzijoje slaptu balsavimu buvo pritarta iš naujo apsvarstyti bazinius dydžius, kuriuos sudaro sekundė, metras, kilogramas, amperas, kelvinas, molis ir kandela.

Daugiausia diskusijų sukelia kilogramas, amperas, kelvinas ir molis. Yra siūloma persvarstyti kilogramo vertę, kuri buvo apskaičiuota 1948 metais pagal tam tikrą metalo gabalą, esantį Paryžiaus saugykloje.

Mokslui pažengus į priekį, matavimus tapo įmanoma atlikti daug tiksliau, nei standartiniais metodais. Kilogramo vertės nustatymas turi aiškių trūkumų – tai vienintelis iš septynių standartinių vienetų, kurio vertė nustatoma pagal pagamintą objektą.

Tyrėjai siūlo kilogramo vertę nustatyti pagal Planko konstantą. Šią konstantą taip pat siūloma panaudoti ampero, kelvino ir molio tikslioms vertėms nustatyti.

Teigiama, kad nauji vertės nustatymo būdai nepakeis jau nustatytų matavimo verčių – vanduo vis tiek užšals ties 0°C, o užvirs ties 100°C. Vienintelis dalykas, kuris gali pasikeisti, tai matavimo paklaida.

Vertės matavimo būdai buvo keičiami ir anksčiau, pavyzdžiui, metro vertės įvertinimas buvo paremtas metalinio strypo graviravimu, o dabar ji apskaičiuojama pagal tai, kokį atstumą šviesa nukeliauja vakuume.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...