Vokiečių mokslininkai pristatė „išmaniųjų“ padangų koncepciją

2012-04-25

Ar jums atsibodo keisti padangas vos tik pasirodžius pirmajam sniegui? Ilgoje kelionėje nuolat užklumpa besikeičiančios oro sąlygos? Leipcigo universiteto mokslininkų teigimu, šios problemos greitu metu liks praeityje. Mokslininkai kuria pirmąsias pasaulyje „išmaniąsias“ padangas, kurios automatiškai prisitaikys prie oro sąlygų net ir tada, kai mašina važiuoja.

„Šiuo metu, renkantis padangas yra ieškoma kompromiso tarp stabdymo efektyvumo ir kuro sąnaudų. Vairuotojas turi atsižvelgti į įvairias oro sąlygas, o vairuojant jis padangų pasikeisti negali“, – teigė Detlef Riemer, mokslininkų komandos vadovas iš Leipcigo universiteto.

D. Riemer kuriamose „prisitaikančiose padangose“ yra įmontuoti elektroniniai davikliai, kurie atpažįsta skirtingus paviršius, ar tai būtų greitkelis ar nelygi danga, ar jis yra sausas, aplytas ar apsnigtas. Priklausomai nuo sąlygų padangų profilis automatiškai paaukštėja arba praplatėja, net jeigu ir automobilis juda. „Tai reiškia, kad jūsų mašina visada bus aprūpinta geriausiomis padangomis, o garso ir kuro sąnaudos bus optimizuojamos automatiškai“, – entuziastingai pasakojo Detlef Riemer. Išmaniosioms padangos iki galutinio produkto dar toli, mokslininkai atlieka tyrimus ir ieško tinkamų medžiagų judančioms padangų profilio dalims.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...