Sukurtas tobulas plastikas

2011-10-03

Lidso ir Durhamo Universiteto tyrėjai pagaliau atrado būdą, kuris gali pakeisti plastiko gamybos būdą.

Šis proveržis leis sukurti tobulą plastiką, turintį specifinių panaudojimo būdų ir ypatybių. Šis plastikas taip pat bus lengviau perdirbamas.

Mokslininkai net 10 metų tyrinėjo, kaip geriau sukurti dideles makromolekules. Šios ilgos, sunarpliotos molekulės yra pagrindinė plastiko sudedamoji dalis. Jos nustato plastiko tirpimo, takumo ir formavimo procesų ypatybes.

Plastikas yra naudojamas padėklų ir konteinerių gamybai, lengvųjų automobilių dalims, perdirbamoms pakuotėms bei elektronikos prietaisams.

Iki šiol gamintojai turėjo išbandyti tris skirtingus plastiko gamybos metodus, iš kurių išsirinkdavo labiausiai tinkamą. Naujasis metodas pasikliauja skaičiuojamuoju modeliu. Tai leis sutaupyti laiko, energijos ir pinigų.

Nauja plastiko gavimo formulė buvo sukurta kompiuterinių simuliacijų metu. Šis atradimas padės pramonei produktus į rinką išleisti daug greičiau ir pigiau, nei iki šiol.

Naujasis plastikas nebenaudos naftos produktų. Jo gamybai bus pasitelkta atsinaujinantys medžiagų šaltiniai. Naudodami kompiuterines simuliacijas, gamintojai galės išvengti ir plastiko gamybos broko.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...