Nauja technologija žymiai prailgina baterijų veikimo laiką

2011-08-11

Technofilai jau senai svajoja apie mobiliuosius įrenginius, kurie veikia ilgiau su plonesnėmis – lengvesnėmis baterijomis. Jų noras netrukus gali būti patenkintas.

Ilinojaus valstijos universiteto inžinieriai sukūrė itin mažos galios skaitmeninės atminties įrenginį, kuris yra greitesnis ir naudoja 100 kartų mažiau energijos nei kitos atmintinės. Ši technologija ateityje nešiojamiesiems prietaisams gali suteikti daug ilgesnį jų baterijų veikimo laiką.

“Manau, kad kiekvienas kuris yra susijęs su pakrovėjais arba kištukiniais įrenginiais, kiekvieną naktį svajoja apie telefoną arba nešiojamąjį kompiuterį, kurių baterijos veikimo trukmė daug savaičių arba mėnesių.” sako profesorius Eric Pop.

Eric Pop grupė sumažino 1 bito galią iki 100 kartų mažiau nei esamoms PCM atmintinėms. Užuot naudodami metalinius laidus, grupė panaudojo anglies nanovamzdelius, mažus vamzdelius, tik kelių manometrų skersmens – 10000 kartų mažesnius už žmogaus plauką.

“Energijos suvartojimas iš esmės suskirstytas į bitų atminties komplektą.” sako absolventas Feng Xiong.

“Anglies nanovamzdeliai yra žinomi kaip patys mažiausi elektriniai laidininkai,” prideda Erick Pop. “Jie geriau nei bet koks metalas.”
Nanovamzdeliai taip pat giriami dėl jų nepaprasto stabilumo, kadangi jie nėra imlūs degradacijai.

Mažos galios PCM bitai gali būti naudojami esamų įrenginių su gerokai padidintu akumuliatoriaus veikimo laiku. Dabar, išmanusis telefonas naudoja apie vatą energijos, o nešiojamasis kompiuteris naudoja apie 25 vatus.

Erick Pop mano, kad kartu su vaizdo kūrimo technologijos pagerinimu, nanovamzdelių PCM atmintis gali padidinti iPhone energijos vartojimo efektyvumą taip, kad ji galėtų veikti ilgesnį laiką su mažesne baterija.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...