Žmogaus pulsas kraus telefonų baterijas

2011-08-04

Penkiolikmetė moksleivė iš Indijos, pasiūliusi naują telefonų baterijų įkrovimo būdą, susilaukė Stenfordo universiteto (JAV) mokslininkų dėmesio, skelbia „Daily Telegraph“.

Vienoje Delio (Indija) mokykloje besimokanti Sarojini Mahajan nutarė dalyvauti nacionaliniame inovacijų konkurse „IGNITE 2010“ ir pasiūlė vertinimo komisijai savo idėją – įkrovinėti mobiliųjų telefonų baterijas naudojant žmogaus kūno šilumą ir širdies pulsą. Nors merginai atiteko tik paguodos prizas, su ja susisiekė Stenfordo universiteto atstovai ir pasiūlė kurti komercinį jos išrasto įrenginio variantą.

JAV mokslininkai dėmesį į S. Mahajan idėją atkreipė skaitydami „IGNITE 2010“ interneto svetainės medžiagą. Mergina siūlė pagaminti apyrankę, kuri širdies tvinksnius verstų elektros impulsais. Šia idėja susidomėję mokslininkai mano, kad mobilieji telefonai, įkraunami savo savininko širdies pulsu, gali būti labai paklausūs ir besivystančiose šalyse, kur elektros energijos trūksta, ir Vakaruose, kur žmonės jau pavargo nuo laidų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...